Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A


Powrót

Wyniki wyszukiwań

  • 28 LIPCA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystości przed tablicą na budynku Małej PAST-y
    ul. Brzeska 24

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Bieg Zdobycia PAST-y
    ul. Zielna 39

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.00 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość, w czasie której złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze przy budynku, w którym aresztowano gen. Stefana Roweckiego, „Grota”
    ul. Spiska 14

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Uroczystości przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”
    Park im. Żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 11.00 · BATALION „RUCZAJ”
    Wyjazd na cmentarz w Brwinowie – uroczystość przy grobie dowódcy Batalionu „Ruczaj”, mjr. Czesława Grudzińskiego, „Ruczaja”

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 11.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów na płycie pamięci „Pierwszego boju w Powstaniu Warszawskim”
    ul. Próchnika róg ul. Suzina

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 16.45 · SZARE SZEREGI
    Ognisko My z Szarych Szeregów
    Cypel Czerniakowski

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGAREJON 3
    Msza św. w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi
    pl. Szembeka

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św., po niej złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową
    Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Zagórna 5

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Spotkanie rocznicowe
    PARK wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, wstęp z zaproszeniem

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 11.30 · BATALION „ODWET”
    Msza św. za poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy II Batalionu Szturmowego „Odwet” i 1 Szwadronu Strzelców Motorowych
    Kościół Dzieciątka Jezus, ul. Lindleja 12

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · BATALION „ODWET”
    Spotkanie przy głazie pamiątkowym
    ul. Wawelska róg ul. Prezydenckiej

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 10.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Porządkowanie grobów żołnierzy Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 11.30 · ŚRÓDMIEŚCIE · BATALION AK „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów przed tablicą pamięci na ścianie szkoły
    ul. Górskiego 4

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · ŚRÓDMIEŚCIE · BATALION AK „KILIŃSKI”
    Uroczystość przed pomnikiem Batalionu AK „Kiliński”
    pl. Powstańców Warszawy
    • Odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
    • Przemówienia okolicznościowe Powstańców i burmistrza dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy
    • Złożenie kwiatów

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów na płycie pomnikowej poświęconej pamięci żołnierzy Batalionu „Kiliński”
    pl. Powstańców Warszawy

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 14.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy na skwerze Batalionu „Gozdawa”
    ul. Sanguszki

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 15.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta msza św. w intencji zmarłych i żyjących uczestników Powstania Warszawskiego z Batalionu „Gozdawa”, kościół o.o. Kapucynów,
    ul. Miodowa 13
    Po mszy uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy Batalionu „Gozdawa” upamiętniającej Powstańców broniących barykady „Miodowa”, ul. Miodowa róg ul. Senatorskiej

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
    ul. Przyrynek 2, pod pomnikiem mjr. Waleriana Łukasińskiego na terenie kościoła Najświętszej Maryi Panny
    ul. Freta, pod tablicą pamięci poległych żołnierzy w kościele św. Jacka
    pl. Krasińskich, pod pomnikiem Powstania Warszawskiego
    ul. Bielańska, pod tablicą pamięci walk na murach Reduty – Banku Polskiego
    ul. Senatorska, pod tablicami pamięci poległych żołnierzy w kościele św. Antoniego

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.30 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ze znakiem Polski Walczącej – Kotwicy, Reduta Bank Polski,
    ul. Bielańska róg ul. Daniłowiczowskiej

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie-pomniku Batalionu „Wigry” na skwer

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.00 · 3 BATALION PANCERNY „GOLSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem na terenie Politechniki Warszawskiej
    ul. Noakowskiego

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · 3 BATALION PANCERNY „GOLSKI”
    Spotkanie przy tablicy pamięci przy Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej
    ul. Koszykowa róg ul. Lwowskiej

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II” – msza św., Apel Poległych, koncert
    Pl. Krasińskich

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.30 · 3 BATALION PANCERNY „GOLSKI”
    Msza św.
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 19.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego i Apel Poległych
    pl. Krasińskich

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 0.00 · CZWARTACY I ARMIA LUDOWA
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci
    pl. Zamkowy
    • pod bramą na Zamku Królewskim
    ul. Brzozowa
    • przy kamieniu pamięci, gdzie zginęli w czasie narady oficerowie Sztabu Głównego AL
    ul. Krasińskiego 18
    • pod tablicami pamięci
    ul. Freta 16
    •na rogu ul. Krasińskiego i ul. Popiełuszki
    ul. Suzina
    • przed płytą pamiątkową
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach
    • na kwaterze Armii Ludowej, Czwartaków, ZWM

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 8.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Msza św. w kościele św. Barbary. Po mszy złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed krzyżem w kościele oraz tablicami pamiątkowymi przed wejściem do kościoła
    ul. Emilii Plater

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.00 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość złożenia kwiatów przy tablicy pamiątkowej 135. plutonu na wiadukcie nad Trasą Łazienkowską
    ul. Marszałkowska

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.00 · ZARZĄD KOŁA AK W KOŁOBRZEGU
    Warta honorowa wojska i harcerzy przy pomniku AK
    kwatera na cmentarzu wojennym

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Złożenie kwiatów przez delegacje zarządów dzielnic: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa oraz delegacji „Baszty” pod pomnikiem Walk na Wyścigach
    ul. Puławska 266

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.25 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość przy tablicy poległych żołnierzy Batalionu „Ruczaj” w kościele Najświętszego Zbawiciela
    ul. Marszałkowska 37

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Główne uroczystości rocznicowe przy pomniku „Mokotów Walczący – 1944”
    park Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Msza św.
    Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezu s, ul. Tamka 4A

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Msza św. w intencji żołnierzy Zgrupowania „Gurt”, a po mszy złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi w krużganku kościoła
    Kościół pw. Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski 3/5

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · BATALION „ODWET”
    Spotkanie Środowiska Pułku „Baszta”
    Park im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „BARTKIEWICZ”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
    ul. Kredytowa 1

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem na skwerze Batalionu „Zaremba-Piorun”
    róg ul. Poznańskiej i ul. Wspólnej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 1 I 2
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Reducie Bródnowskiej
    ul. Wysockiego róg ul. Bartniczej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Złożenie kwiatów pod tablicami pamięci na Zamku Królewskim. Następnie wspólne przejście i złożenie kwiatów pod tablicami i w miejscach pamięci oddziałów Zgrupowania „Róg” na Starym Mieście.
    pl. zamkowy, stare miasto

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.30 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość przy tablicy pamiątkowej na budynku Małej PAST-y, warta honorowa Wojska Polskiego
    ul. Piękna 19

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Przemarsz ul. Puławską do Dworkowej, pod pomnik 119 Powstańców zamordowanych 27 września 1944 r.

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BAZA LOTNICZA „ŁUŻYCE”
    Uroczystości przy pomniku kapliczce Bazy Lotniczej „Łużyce”
    ul. 17 stycznia róg ul. Żwirki i Wigury

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
    ul. Poznańska 12, przed tablicą pamiątkową
    ul. Hoża 51, przed tablicami pamiątkowymi
    ul. Hoża 53 (dziedziniec klasztoru sióstr Rodziny Maryi)

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamięci na ścianie gmachu, gdzie mieścił się największy szpital Zgrupowania „Gurt”
    ul. Złota 58 od strony al. Jana Pawła II

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.15 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Zgrupowania „Gurt”
    naprzeciwko gmachu po drugiej stronie ul. Złotej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.30 · BATALION „RUCZAJ”
    Apel Poległych przy pomniku poległych żołnierzy VII Zgrupowania „Ruczaj” i Batalionu „Ruczaj” na skwerze noszącym nazwę oddziału, warta honorowa Wojska Polskiego
    zbieg ul. Mokotowskiej i ul. Pięknej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.30 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Spotkanie koleżeńskie w kawiarni przy hotelu Harenda
    ul. Oboźna u zbiegu z ul. Karasia

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.50 · BAZA LOTNICZA „ŁUŻYCE”
    Złożenie kwiatów przy pomniku-kamieniu pamiątkowym na skwerze 7. pp AK „Garłuch”
    ul. Żwirki i Wigury

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Program centralny przy Grobie Nieznanego Żołnierza
    pl. Piłsudskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Składanie wieńców na mogiłach Powstańców „Chrobrego II”, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego „Chrobrego II”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach
    • mogiła śp. Zygmunta Brejnaka
    • mogiła śp. Zbigniewa Grapa
    • mogiła śp. Witolda Pileckiego
    • mogiła śp. Antoniego Chruściela
    • mogiła śp. Mirosława Biernackiego
    • płyta pamięci Zgrupowania AK „Chrobry II”

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Zbiórka na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Armii Krajowej Gloria Victis oraz na grobach płk. „Zagończyka” i mjr. „Sienkiewicza”
    Cmentarz wojskowy na powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów na kwaterze Batalionu „Kiliński”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Koło b. Żołnierzy Batalionu „Kiliński” – ZPW

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.30 · BATALION „ODWET”
    Apel Poległych przy grobie dowódcy II Batalionu Szturmowego „Odwet” Juliusza Sobolewskiego, ps. „Roman”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie-pomniku Batalionu „Wigry”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera 24

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.45 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy Batalionów „Gustaw” i „Harnaś”, z udziałem pocztów sztandarowych Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwa tera 24B

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych
    Kwa tera KG Szarych Szeregów, „Pasieki”, Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Cmentarz Wojskowy na Powązkach,
    Kwatera A-20 Batalionu „Zośka”

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na głównej płycie kwatery
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie pierwszego dowódcy batalionu – rotmistrza Romualda Radziwiłłowicza, „Zaremby”, oraz na grobie urnowym Środowiska Żołnierzy Batalionu AK „Zaremba-Piorun”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.30 · BATALION „ODWET”
    Apel Poległych przy grobie-tablicy Batalionu „Odwet” wspólnie ze Zgrupowaniem „Golski”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.30 · 3 BATALION PANCERNY „GOLSKI”
    Oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom przy pomniku Żołnierzy Batalionu „Golski”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Spotkanie z rodziną płk. Jana Szypowskiego przy pomniku-głazie, upamiętniającym postać „Leśnika”, w parku jego imienia. Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy.
    ul. Grochowska róg ul. Kwatery Głównej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · BATALION „ZAREMBA -PIORUN”
    Uroczystości centralne
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · 3 BATALION PANCERNY „GOLSKI”
    Uroczystości centralne upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · ZARZĄD KOŁA AK W KOŁOBRZEGU
    Uroczystości przy pomniku AK
    kwatera na cmentarzu wojennym

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Uroczystości przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Zbiórka przy pomniku Zgrupowania „Krybar”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Złożenie kwiatów na płycie nagrobnej Służby Uzbrojenia AK „Leśnictwo” i Zgrupowania „Leśnik”, z udziałem warty honorowej ze sztandarem zgrupowania Cmentarz Wojskowy na Powązkach
    kwatera D2

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.20 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Apel Poległych przy kwaterze Zgrupowania „Róg”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Oddanie hołdu poległym przy kwaterze „Baszty”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · BATALION „ODWET”
    Uroczystość centralna przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · BATALION „ODWET”
    Złożenie kwiatów i zniczy na Pawiaku, gdzie został rozstrzelany dowódca Szwadronu Strzelców Motorowych i kilku jego żołnierzy
    ul. Dzielna 24/26

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.40 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość przy zbiorowym grobie 30 żołnierzy z 135. plutonu
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach (rząd 1, kwa tera A27)

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 18.00 · BATALION „RUCZAJ”
    Uroczystość przy grobie płk. dr. med. Szczepana Malczewskiego „Habdanka”, dowódcy 2. kompanii Batalionu „Ruczaj”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 19.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystość centralna pod pomnikiem „Polegli – Niepokonani” z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II”, złożenie kwiatów na grobie śp. mjr. Leona Nowakowskiego, „Liga”
    Cmentarz wolski

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Złożenie kwiatów pod obeliskiem Szarych Szeregów
    Cmentarz Wojskowy na Woli

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 21.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Ognisko Pamięci przy pomniku Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 21.30 · BATALION „ODWET”
    Uroczyste zapalenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego; ogień będzie płonąć 63 dni
    ul. Bartycka

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących członków Służby Uzbrojenia i zgrupowania. Złożenie kwiatów pod tablicą Zgrupowania „Leśnik”
    Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, ul. Przyrynek 2

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamięci
    ul. Dzielna 60

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.15 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Uroczystości na terenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, bastionu obrony Starego Miasta, którego dowódcą był płk „Leśnik”
    ul. Sanguszki 1
    W okresie poprzedzającym 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbywać się będzie sprzątanie i dekorowanie grobów żołnierzy Zgrupowania „Leśnik” na wszystkich warszawskich nekropoliach.

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · BATALIO N „IWO-OSTOJA”
    Spotkanie członków i sympatyków pod tablicą pamiątkową
    ul. Marszałkowska 74

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 9.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zniczy pod tablicami pamięci na frontonie kościoła Wszystkich Świętych
    pl. Grzybowski

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod pomnikiem, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II”
    ul. Towarowa róg ul. Srebrnej

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą pamięci, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II”
    ul. Srebrna 12

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II”
    ul. Żelazna róg Al. Jerozolimskich

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 13.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie hołdu poległym Powstańcom na skwerze Zgrupowania AK „Chrobry II”, z udziałem władz dzielnicy Wola, wojska, Powstańców, harcerzy
    ul. Chmielna róg ul. Miedzianej

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie kwiatów, oddanie hołdu Poległym, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego „Chrobrego II”
    Kącik Pamięci PW 1944, Przychodnia, ul. Mariańska 1

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą zdobycie posterunku żandarmerii niemieckiej Nordwache
    u zbiegu ul. Żelaznej i ul. Chłodnej

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Wyjazd do Orszymowa na uroczystości upamiętniające 73. rocznicę bohaterskiej śmierci śp. mjr. Jana Jaroszka „Proboszcza”, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II”, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego „Chrobrego II”
    pl. Bankowy
    Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy pod krzyżem, z towarzyszeniem pocztu sztandarowego Zgrupowania „Chrobry II”
    ul. Górczewska 36

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 14.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod płytami upamiętniającymi wyzwolenie obozu „Gęsiówka”
    róg ul. Anielewicza i ul. Okopowej

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy pod pomnikiem, z udziałem przedstawicieli gospodarzy, Powstańców, harcerzy
    ul. Leszno

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Msza św. w kościele św. Wincentego a Paulo (drewniany kościół)
    Cmentarz Bródnowski, ul. Wincentego

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Apel Poległych pod pomnikiem Żołnierzy AK na cmentarzu Bródnowski
    Cmentarz Bródnowski, kwatera 22A

  • 8 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Uroczystości przy tablicy poświęconej żołnierzom kompanii „Maciek” poległym podczas wypadu na pociąg pancerny
    ul. Ostroroga róg ul. Tatarskiej

  • 8 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · BATALION „ZOŚKA”
    Uroczystości przy tablicy na murze Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego
    ul. Młynarska 54

  • 11 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 16.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Uroczystość przy tablicy pamiątkowej
    Rondo Zgrupowania AK „Radosław”

  • 11 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 16.30 · BATALION „MIOTŁA”
    Uroczystość przy kamieniu mjr. Władysława Franciszka Mazurkiewicza, „Niebory”
    ul. Stawki róg ul. Dzikiej

  • 11 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 17.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Uroczystości przy tablicy por. phm. Konrada Okolskiego, ps. „Kuba”
    budynek Zespołu Szkół Fototechnicznych, ul. Spokojna

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 16.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Złożenie wiązanek w miejscach pamięci walk Batalionu „Gustaw”
    Stare Miasto

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Msza św. w intencji zmarłych i żyjących żołnierzy Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”, Archikatedra św. Jana
    ul. Kanonia 6

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Uroczystości upamiętniające ofiary wybuchu czołgu-pułapki
    ul. Kilińskiego 3

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Oficjalna uroczystość Dnia Pamięci Starówki organizowana przez władze dzielnicy Śródmieście przy głazie upamiętniającym ofiary wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki i złożenie wieńca z udziałem pocztów sztandarowych Środowiska

  • 14 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · SZARE SZEREGI
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową hm. Eugeniusza Stasieckiego, „Pomiana”
    Fronton kościoła św. Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12

  • 15 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.30 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św. w kościele Chrystusa Króla Pokoju
    ul. Skaryszewska 12

  • 21 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczysta msza św. w intencji rtm. Henryka Leliwy-Roycewicza – dowódcy batalionu „Kiliński” i jego żołnierzy
    Kościół Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski

  • 21 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.30 · BATALION „KILIŃSKI”
    tablicą pamiątkową Batalionu „Kiliński”, z udziałem pocztów sztandarowych, Powstańców oraz oficjalnych gości
    ul. Zielna 39

  • 22 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Uroczystości przy tablicy Batalionu „Zośka” upamiętniającej poległych w natarciu na Dworzec Gdański
    Tablica na terenie KS Polonia, ul. Konwiktorska

  • 23 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Msza św.
    Bazylika św. Krzyża , Krakowskie Przedmieście 3

  • 26 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 12.00 · CZWARTACY I ARMIA LUDOWA
    Straż honorowa i uroczystości w miejscu, gdzie zginęli oficerowie Sztabu Głównego Armii Ludowej
    ul. Freta 16

  • 26 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 13.00 · CZWARTACY I ARMIA LUDOWA
    Apel Poległych przy kwaterze Armii Ludowej
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 31 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Uroczystości przy pomniku Zgrupowania „Chrobry I” przy Pasażu Simonsa (obecnie część Ogrodu Krasińskich) z asystą Wojska Polskiego. Apel Poległych oraz okolicznościowe wystąpienia, złożenie wieńców, zapalenie zniczy.
    Ogród Krasińskich

  • 31 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Msza św. za dusze poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy Zgrupowania „Chrobry I”
    Kościół św. Jacka , ul. Freta

  • 31 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 18.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy Batalionu „Zośka”
    Kościół pw. św. Antoniego, ul. Senatorska 31

  • 31 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 18.00 · ŚRODOWISKO KOBIET-ŻOŁNIERZY WIĘŹNIAREK OBOZU OBERLANGEN
    Uroczysta polowa msza św. i złożenie wieńca pod pomnikiem Powstania Warszawskiego
    pl. Krasińskich

  • 2 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 18.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Harcerskiej Poczty Polowej
    ul. Wilcza 41

  • 2 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Msza św. w intencji Zawiszaków – najmłodszych żołnierzy Powstania Warszawskiego, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową
    Kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży

  • 3 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 9.30 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Modlitwa i uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku we wsi Truskaw,upamiętniającym likwidację w nocy z 2 na 3 września 1944 r. stacjonującego we wsi oddziału „Rona” oraz uhonorowanie patriotycznej postawy ludności Truskawia.
    Truskaw

  • 3 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Uroczystości przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” na polanie leśnej w Puszczy Kampinoskiej, we wsi Pociecha k. Palmir
    Pociecha k. Palmir
    • Polowa msza św.
    • Uroczysty Apel Poległych
    • Poczęstunek na polanie biwakowej
    • Ognisko harcerskie
    Uwaga : ZTM uruchomi specjalną linię autobusów nr 800 na trasie Metro Młociny – Palmiry – Pociecha

  • 7 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Dzień Weterana – obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej – Karta Historii
    Klub Garnizonowy WP, al. Niepodległości 141a

  • 15 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystość przy pomniku płk. Antoniego Żurowskiego i jego żołnierzy, z udziałem młodzieży szkolnej i mieszkańców Pragi
    Skwer im. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 15 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 18.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Msza św. w intencji dowódcy kompanii „Rudy” kpt. hm. Andrzeja Romockiego, „Morro”, oraz poległych żołnierzy Batalionu „Zośka”
    ul. Solec 61
    Złożenie kwiatów pod pomnikiem
    ul. Wilanow skA 1 róg ul. Sol ec
    Złożenie kwiatów pod tablicą por. hm. Jerzego Gawina, ps. „Słoń”
    ul. Czerniakowska

  • 22 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 16.00 · CZWARTACY I ARMIA LUDOWA
    Złożenie kwiatów przy płycie Desantu Żoliborskiego, upamiętniającej poległych żołnierzy 2. Warszawskiej Dywizji Piechoty I Armii Wojska Polskiego (zginęło 600 osób)
    Wybrzeże Gdańskie

  • 23 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 16.00 · CZWARTACY I ARMIA LUDOWA
    Złożenie kwiatów przy płycie Desantu Czerniakowskiego, upamiętniającej walki żołnierzy 3. Dywizji Piechoty WP, walczących w tym miejscu w okresie 16–23 września 1944 r. (zginęło ponad 2200 osób)
    ul. Solec

  • 24 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św.
    Kościół św. Trójcy, ul. Solec 61
    Po mszy:
    • złożenie kwiatów pod krzyżem, na miejscu reduty powstańczej i pod pomnikiem Powstańców Czerniakowa i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego
    ul. Wilanowska 1
    • złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym poległych Słowaków walczących w Powstaniu
    ul. Wilanowska róg ul. Czerniakowskiej
    • złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym śmierć Powstańców i ludności cywilnej Czerniakowa
    ul. Czerniakowska
    • złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym śmierć ostatniego Powstańca odz. „Radosław”, wycofującego się z ul. Czerniakowskiej
    ul. Czerniakowska

  • 24 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 12.30 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św. w kościele Chrystusa Króla Pokoju
    ul. Skaryszewska 12

  • 26 WRZEŚNIA · WTOREK · godz. 18.00 · BATALION „ZOŚKA”
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy Batalionu „Zośka”
    Kościół pw. Św. Anny, ul. Wiertnicza
    Uroczystości przed tablicą pamiątkową
    ul. Wiertnicza 27 (Budynek Restauracji „Wilanów”)

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Msza św. za mieszkańców i żołnierzy oddziałów walczących na Mokotowie poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim
    Kościół św. Michała, ul. Puławska 95

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 10.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, uroczystość 73. rocznicy zakończenia walk na Mokotowie pod tablicą „Hołd Mieszkańcom Mokotowa”
    ul. Puławska przy Dworkowej

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci wszystkich poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie pod pomnikiem 119 Pomordowanych Powstańców
    ul. Dworkowa

  • 29 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Msza św. w intencji żołnierzy „Żywiciela”
    Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2

  • 29 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 16.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów przy pomniku „Żołnierzom Żywiciela”
    Park. Im. Żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki

  • 2 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia walk powstańczych w Warszawie pod Kopcem Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 2 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.30 · BATALION „ODWET”
    Zgaszenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego, zakończenie obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 3 PAŹDZIERNIKA · WTOREK · godz. 17.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczyste spotkanie związane z rocznicą upadku Powstania Warszawskiego, organizowane przez prezydenta m.st. Warszawy, dyrekcję Zamku Królewskiego i Związek Powstania Warszawskiego
    Zamek Królewski, pl. Zamkowy 4

  • 5 PAŹDZIERNIKA · CZWARTEK · godz. 18.30 · BATALION „RUCZAJ”
    Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w intencji poległych i zmarłych żołnierzy VII Zgrupowania Batalionu „Ruczaj” oraz poległych mieszkańców południowej części Śródmieścia
    ul. Marszałkowska 37

  • 22 LISTOPADA · ŚRODA · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci Ludwika Bergera – twórcy „Baszty”, na skwerze im. Ludwika Bergera, „Goliata”
    ul. Śmiała 5

  • 26 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 12.30 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św. w kościele Chrystusa Króla Pokoju
    ul. Skaryszewska 12


Powrót do wyszukiwarki