Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A


Powrót

Wyniki wyszukiwań

  • 27 LIPCA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystości przed tablicą pamięci na budynku praskiej PAST-y, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą płk. Z. Rylskiego
    ul. Brzeska 19

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Uroczystość przy kamieniu „Żołnierzom »Żywiciela«”
    Park im. żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Popiełuszki

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 11.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów na płycie pamięci „Pierwszego boju w Powstaniu Warszawskim”
    róg ul. Próchnika i Suzina

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 3
    Msza św.
    Kościół pw. Najczystszego Serca Maryi, Pl. Szembeka

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św.
    kościół Matki Bożej Częstochowskiej na Czerniakowie, ul. Zagórna 5

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 11.30 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Msza św. za poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 2. Batalionu Szturmowego „Odwet” i 1. Szwadronu Strzelców Motorowych
    kościół pw. Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 12

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Spotkanie przy głazie pamiątkowym
    ul. Wawelska róg Prezydenckiej

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 16.45 · SZARE SZEREGI
    Ognisko „My z Szarych Szeregów”
    Cypel Czerniakowski

  • 30 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 10.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy budynku, w którym aresztowano gen. Stefana Roweckiego, „Grota”
    ul. Spiska 14

  • 30 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 11.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Wyjazd na cmentarz w Brwinowie, uroczystość przy grobie dowódcy Batalionu „Ruczaj”, mjr. Czesława Grudzińskiego, „Ruczaja”
    spotkanie na ul. Spiskiej 14

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 12.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów na płycie pomnikowej poświęconej pamięci Batalionu „Kiliński”
    pl. Powstańców Warszawy

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 14.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy na skwerze Batalionu „Gozdawa”
    ul. Sanguszki

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 15.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą środowiska „Gozdawa” upamiętniającą powstańców broniących barykady „Miodowa”
    ul. Miodowa róg Senatorskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci
    Pomnik mjr. Waleriana Łukasińskiego na terenie kościoła nawiedzenia NMP, ul. Przyrynek 2
    ► Tablica Pamięci poległych kolegów w kościele św. Jacka, ul. Freta
    ► Pomnik Powstania Warszawskiego, pl. Krasińskich
    ► Tablica Pamięci walk na murach Reduty Banku Polskiego, ul. Bielańska
    ► Tablica Pamięci walk w miejscu barykady, ul. Bielańska róg Daniłowiczowskiej
    ► Tablica Pamięci poległych kolegów na „Ryglu”, ul. Bielańska
    ► Tablice Pamięci poległych kolegów w kościele św. Antoniego, ul. Senatorska

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ze znakiem Kotwicy – Reduta Bank Polski
    ul. Bielańska róg Daniłowiczowskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem
    teren Politechniki Warszawskiej, ul. Noakowskiego

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy głazie-pomniku Batalionu „Wigry”
    Skwer im. Batalionu „Wigry”, ul. Andersa 5

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 17.15 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Spotkanie przy tablicy pamięci
    budynek Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Msza św., Apel Poległych, koncert "Sierpniowa miłość"
    Pl. Krasińskich

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 18.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Msza św.
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 19.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Msza św. i Apel Poległych
    Katedra Polowa Wojska Polskiego, pl. Krasińskich

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Msza św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
    kościół Św. Teresy, ul. Tamka 4a

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową 135. Plutonu
    wiadukt na ul. Marszałkowskiej, nad Trasą Łazienkowską

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Złożenie kwiatów przez delegacje zarządów dzielnic Mokotów, Wilanów i Ursynów oraz delegacji „Baszty” pod Pomnikiem Walk na Wyścigach Konnych
    ul. Puławska 266

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.25 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy tablicy poległych żołnierzy Batalionu „Ruczaj”
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Główne uroczystości rocznicowe przy pomniku „Mokotów Walczący”, złożenie kwiatów przez delegacje „Baszty” oraz zarządów dzielnic Mokotów, Wilanów i Ursynów
    park Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Msza św. w intencji żołnierzy IV Zgrupowania AK „Gurt” oraz złożenie kwiatów pod tablicami w podcieniach kościoła upamiętniającymi walki o Warszawę
    kościół pw. Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Msza św. z pocztami sztandarowymi Batalionów „Gustaw” i „Harnaś” oraz Szkoły Podstawowej nr 279 ich imienia w intencji poległych żołnierzy i zmarłych w ostatnim roku członków Środowiska Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”
    Kościół Św. Krzyża , krakowskie przedmieście 3
    Po mszy św. w asyście żołnierzy z Kompanii Honorowej zostaną złożone wiązanki pod tablicami Batalionu „Harnasia”
    ► Krakowskie Przedmieście, dom obok Kościoła Św. Krzyża
    ► ul. Kopernika, w miejscu szpitala Ba talionu „Gustaw”
    ► ul. Konopczyńskiego, miejsce sanitariatu Ba talionu „Gustaw”

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „BARTKIEWICZ”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
    ul. Kredytowa 1

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem na skwerze batalionu
    Róg ul. Poznańskiej i Wspólnej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 1 I 2
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Reducie Bródnowskiej
    ul. Wysockiego przy Bartniczej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Złożenie kwiatów pod tablicami pamięci Zgrupowania AK „Róg” i Batalionu WSOP „Dzik”
    Zamek Królewski, pl. Zamkowy

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy tablicy pamiątkowej na budynku Małej Pasty
    ul. Piękna 19

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Przemarsz pod pomnik 119 powstańców zamordowanych 27 września 1944 r.
    początek na ul. Puławskiej, zakończenie na Dworkowej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · BAZA LOTNICZA „ŁUżYCE”
    Uroczystości przy pomniku kapliczce na skwerze Bazy Lotniczej „Łużyce”, z udziałem kombatantów, władz dzielnicy, Wojska Polskiego, mieszkańców W programie: powitanie, Hymn RP, przemówienia okolicznościowe, modlitwa, minuta ciszy, sygnał „Śpij kolego”, złożenie kwiatów, odtworzenie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, przejście pod pomnik 7. pp AK „Garłuch” (po drugiej stronie ulicy) i złożenie kwiatów
    róg ul. Żwirki i Wigury i Komitetu Obrony Robotników

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicami pamięci
    ul. Poznańska 12
    ► ul. Hoża 51
    ► ul. Hoża 53 (dziedziniec klasztoru sióstr Rodziny Maryi)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów przed pomnikiem „Czynu zbrojnego »Gurta«” w miejscu, w którym przed ekshumacją spoczywali zmarli z ran Powstańcy
    róg ul. Złotej i al. Jana Pawła II
    Złożenie kwiatów pod tablicą w miejscu, gdzie mieścił się szpital polowy
    ► ul. Złota 58 (od strony Al. Jana Pawła II)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Apel Poległych przy pomniku żołnierzy VII Zgrupowania „Ruczaj” i Batalionu „Ruczaj”
    skwer batalionu „Ruczaj”, zbieg ul. Chopina, Mokotowskiej i Pięknej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, z udziałem władz uczelni
    Uniwersytet Warszawski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 14.00 · ZGRUPOWANIE „BEŁT” ŚRÓDMIEŚCIE PŁD.
    Spotkanie przy dawnej barykadzie poświęcone pamięci poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu AK „Bełt” Śródmieście Płd.
    Al. Jerozolimskie 23

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Odwiedzenie mogił powstańczych: • śp. Zygmunta Brejnaka • śp. Witolda Pileckiego • drużynowego Szarych Szeregów • śp. Mirosława Biernackiego • tablica pamięci Zgrupowania AK „Chrobry II”
    Zbiórka przy bramie Cmentarza Wojskowego na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Armii Krajowej Gloria Victis oraz na grobach: płk. „Zagończyka”, mjr. „Sienkiewicza”, mjr. „Sosny”, kpt. „Zdana”, żołnierzy Batalionu „Łukasiński”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Wigry”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera 24

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych – Kwatera KG Szarych Szeregów, „Pasieki”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION „PARASOL”
    Uroczystości przy kwaterze Batalionu „Parasol”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy Kwaterze Powstańczej Batalionu „Zośka”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera A20

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie pierwszego dowódcy batalionu rtm. Romualda Radziwiłłowicza, „Zaremby”, na grobie urnowym Środowiska Żołnierzy Batalionu AK „Zaremba-Piorun”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów na płycie głównej Kwatery Powstańczej IV Zgrupowania „Gurt” i przed pomniczkiem harcerzy 21 WDH oraz żołnierzy „Żbika” za płytą główną (D2 – kwatera „Gurt” i „Żbik”)
    Cmentarz Wojskowy na powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.15 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Apel Poległych przy grobie dowódcy 2. Batalionu Szturmowego „Odwet” Juliusza Sobolewskiego, „Romana”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom przy pomniku „Golski”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Spotkanie z rodziną płk. Jana Szypowskiego przy pomniku-głazie upamiętniającym postać „Leśnika”, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy
    Park im. płk. Jana Szypowskiego, „Leśnika”, róg ul. Grochowskiej i Kwatery Głównej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Udział Pocztu Sztandarowego Batalionu „Łukasiński” w uroczystości państwowej złożenia wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Udział w uroczystościach centralnych upamiętniających 74. rocznicę Powstania Warszawskiego
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Udział w uroczystościach ogólnopaństwowych przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Złożenie kwiatów na płycie nagrobnej żołnierzy Służby Uzbrojenia AK „Leśnictwo” i Zgrupowania „Leśnik” z udziałem warty honorowej ze sztandarem zgrupowania
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera D2

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.20 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Apel Poległych przy Kwaterze Zgrupowania AK „Róg”
    cmentarz wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Oddanie hołdu poległym przy Kwaterze Postańczej Batalionu „Baszta”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.40 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy zbiorowym grobie 30 koleżanek i kolegów z 135. Plutonu
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, 1. rząd, Kwatera A27

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy grobie płk. dr. med. Szczepana Malczewskiego, „Habdanka”, dowódcy 2. Kompanii Batalionu „Ruczaj”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Pawiaku, gdzie został rozstrzelany dowódca 1. Szwadronu Strzelców Motorowych Henryk Boguszewski, „Henryk” i kilku jego żołnierzy
    ul. Dzielna 24/26

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Szarych Szeregów
    Cmentarz Wojskowy na Woli

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.30 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Polegli – Niepokonani
    Cmentarz Wolski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 21.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    „Ognisko pamięci” przy pomniku Polski Walczącej – Kopcu Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących członków Służby Uzbrojenia i Zgrupowania, złożenie kwiatów pod tablicą Zgrupowania „Leśnik”
    kościół PW. Na wiedzenia Najświętszej Marii Panny, ul. Przyrynek 2

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 11.15 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Uroczystości na terenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, pod tablicą poświęconą powstańcom walczącym w obronie wytwórni, m.in. żołnierzom AK PWB/17/S i Zgrupowania „Leśnik”
    ul. Sanguszki 1

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 12.00 · BATALION „IWO-OSTOJA”
    Spotkanie członków i sympatyków pod tablicą pamięci
    ul. Marszałkowska 74

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 19.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamięci
    ul. Dzielna 60

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicami pamięci
    fronton Kościoła Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicą pamięci poległych Zgrupowania AK „Chrobry II”
    fronton Kościoła Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicą pamięci
    ul. Towarowa przy Srebrnej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy
    ul. Żelazna róg Al. Jerozolimskich

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 13.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Hołd poległym Powstańcom – przy obelisku z tablicą pamięci na skwerze Zgrupowania AK „Chrobry II”
    róg ul. Chmielnej i Miedzianej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości rocznicowe z udziałem władz i wojska
    Przychodnia, ul. Mariańska 1

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą zdobycie posterunku żandarmerii niemieckiej Nordwache
    zbieg ul. Żelaznej i Chłodnej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · BATALION „PARASOL”
    Uroczystości przy tablicy poświęconej obronie Pałacyku Michla
    ul. Wolska 40

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicach upamiętniających wyzwolenie obozu „Gęsiówka”
    róg ul. Anielewicza i Okopowej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicy pamięci poświęconej żołnierzom Kompanii „Maciek” poległym podczas wypadu na pociąg pancerny
    róg ul. Ostroroga i Tatarskiej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.30 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicy na murze Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego
    ul. Młynarska 54

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości pod pomnikiem Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944
    Al. „Solidarności” przy ul. Wroniej

  • 8 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Msza św. w kościele drewnianym i uroczystość przy pomniku Żołnierzy AK
    Cmentarz Bródnowski, kw. 22A

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 16.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Uroczystość przed tablicą
    Rondo Zgrupowania AK „Radosław”

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 16.30 · BATALION „MIOTŁA”
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy Batalionów „Miotła”, „Czata”, Pięść”
    Kościół św. Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą por. phm. Konrada Okolskiego, „Kuby”
    budynek Zespołu Szkół Fototechnicznych, ul. Spokojna

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.30 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą na budynku Zespołu Szkół im. M. Konarskiego, tzw. Twierdzy
    ul. Okopowa 55a

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Złożenie wiązanek na Starym Mieście pod tablicami w miejscach pamięci walk Batalionu „Gustaw”
    spotkanie przy Kolumnie Króla Zygmunta

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Msza św.
    Archikatedra Św. Jana Chrzciciela, ul. Kanonia 6

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Udział w uroczystościach upamiętniających wybuch czołgu-pułapki
    ul. Kilińskiego 3

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Udział w oficjalnej uroczystości z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, organizowanej przez burmistrza dzielnicy Śródmieście w miejscu wybuchu czołgu-pułapki, i złożenie wieńca m.in. przez Poczet Sztandarowy Środowiska
    ul. Kilińskiego 3 (kwatera Batalionu „Gustaw”)

  • 15 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Msza św.
    kościół św. Barbary, ul. Emilii Plater
    Po mszy złożenie wiązanek pod tablicami pamięci w kościele, przed kościołem oraz przy ul. Poznańskiej 12

  • 15 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 20 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.30 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę zdobycia gmachu PAST-y przed tablicą pamiątkową Batalionu „Kiliński” umieszczoną na fasadzie budynku, z udziałem pocztów sztandarowych, kombatantów oraz oficjalnych gości
    ul. Zielna 39

  • 20 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 14.30 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczystości na patio gmachu PAST-y
    ul. Zielna 39

  • 22 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą batalionu upamiętniającą poległych w natarciu na Dworzec Gdański
    Tablica na terenie KS „Polonia”, ul. Konwiktorska

  • 26 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości upamiętniające w 74. rocznicę bohaterskiej śmierci mjr. Jana Jaroszka, „Proboszcza”, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” (w Orszymowie k. Wyszogrodu)
    Wyjazd do Orszymowa
    zbiórka na Placu bankowym


    godz. 10.00
    Spotkanie na plebanii przy kościele św. Floriana w Orszymowie


    godz. 11.00
    Msza św.
    Kościół św. Floriana w Orszymowie


    godz. 12.00
    Uroczystości upamiętniające płk. Jana Jaroszka, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” cmentarz w Orszymowie

  • 27 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · BATALION „PARASOL”
    Msza św. w intencji Adama Borysa, „Pługa”, oraz poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Parasol”
    ul. Długa

  • 28 SIERPNIA · WTOREK · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości upamiętniające w 74. rocznicę bohaterskiej śmierci mjr. Jana Jaroszka, „Proboszcza”, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” (w Orszymowie k. Wyszogrodu)
    Wyjazd do Orszymowa (Zbiórka na Pl. Bankowym)
    ► godz. 10.00 Spotkanie na plebanii w Orszymowie
    ► godz. 11.00 Msza św.
    Kościół św. Floriana w Orszymowie
    ► godz. 12.00 Uroczystości upamiętniające płk. Jana Jaroszka, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II”

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Uroczystości przy pomniku Batalionu „Chrobry I”, przypomnienie szlaku bojowego batalionu, Apel Poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy
    Pasaż Simonsa (obecnie część Ogrodu Krasińskich)

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Msza św. w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Chrobry I”
    Kościół św. Jacka, ul. Freta

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 18.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy batalionu
    Kościół pw. Św. Antoniego, ul. Senatorska 31

  • 1 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Składanie kwiatów na mogiłach żołnierzy poległych w II wojnie światowej
    Cmentarz Bródnowski, kw. 114H

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 9.30 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Modlitwa i uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku upamiętniającym likwidację stacjonującego we wsi Truskaw oddziału RONA (noc 2 na 3 września 1944 r.) oraz uhonorowanie patriotycznej postawy ludności Truskawia
    Truskaw

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Uroczystości przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”, na polanie leśnej w Puszczy Kampinoskiej, we wsi Pociecha k. Palmir: • polowa msza św. • uroczysty Apel Poległych • poczęstunek na polanie biwakowej • ognisko harcerskie
    Pociecha k. Palmir
    ► Uwaga! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi specjalną linię autobusową nr 800 na trasie Metro Młociny – Palmiry – Pociecha

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Harcerskiej Poczty Polowej
    ul. Wilcza 41

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Msza św. w intencji zawiszaków – najmłodszych żołnierzy Powstania Warszawskiego, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową
    Kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży

  • 3 WRZEŚNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 Akcent – wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie 1944, 100-lecie niepodległości 1918–2018
    Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Miedziana 8 (wejście od Twardej 64)

  • 14 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystości przed pomnikiem płk. Antoniego Władysława Żurowskiego i jego żołnierzy, z udziałem młodzieży szkolnej i mieszkańców Pragi
    Skwer im. płk. Antoniego Żurowskiego

  • 15 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 18.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji dowódcy Kompanii „Rudy” kpt. hm. Andrzeja Romockiego, „Morro”, oraz poległych żołnierzy Batalionu „Zośka”
    ul. Solec 61
    Złożenie kwiatów pod pomnikiem
    ► róg ul. Wilanowskiej i Solec
    Złożenie kwiatów przed tablicą poświęconą por. hm. Jerzemu Gawinie, „Słoniowi”
    ► ul. Czerniakowska

  • 23 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św. upamiętniająca zakończenie walk na Czerniakowie
    kościół Świętej Trójcy, ul. Solec

  • 23 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 26 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy batalionu
    kościół pw. Św. Anny, ul. Wiertnicza
    Uroczystości przed tablicą pamięci
    ► ul. Wiertnicza 27 (Budynek Restauracji „Wilanów”)

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Msza św. za mieszkańców i żołnierzy oddziałów walczących na Mokotowie, poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim
    Kościół św. Michała, ul. Puławska

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 10.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, 74. rocznica zakończenia walk na Mokotowie – uroczystości przed tablicą „Hołd mieszkańcom Mokotowa”
    ul. Puławska przy Dworkowej

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci wszystkich poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie pod pomnikiem 119 zamrodowanych Powstańców
    ul. Dworkowa

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Porządkowanie grobów i układanie kwiatów na kwaterze 24B Batalionów „Gustaw” i „Harnaś”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 11.30 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Spotkanie koleżeńskie po mszy św. w Kawiarni Muzycznej
    Nowy Świat róg ul. Świętokrzyskiej

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 15.45 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Spotkanie na cmentarzu i złożenie wiązanek na grobach żołnierzy Batalionów „Gustaw” i „Harnaś” z udziałem Pocztu Sztandarowego Środowiska
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Kwatera 24B

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Uroczystości przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Msza św. w intencji żołnierzy „Żywiciela”
    Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2

  • 1 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów przed pomnikiem żołnierzy „Żywiciela”
    Park. Im. Żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Popiełuszki

  • 2 PAŹDZIERNIKA · WTOREK · godz. 18.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uroczystości 74. rocznicy zakończenia walk powstańczych w Warszawie
    Kopiec Powstania Warszawskiego, ul. Bartycka

  • 10 PAŹDZIERNIKA · ŚRODA · godz. 18.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy VII Zgrupowania Batalionu „Ruczaj” oraz poległych mieszkańców południowej części Śródmieścia
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 11 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Udział w uroczystościach 100-lecia odzyskania niepodległości
    Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Miedziana 8 (wejście od Twardej 64)

  • 11 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Ch rystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 22 LISTOPADA · CZWARTEK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci Ludwika Bergera – twórcy „Baszty”
    Skwer im. Ludwika Bergera, „Goliata”, ul. Śmiała 5

  • 25 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska


Powrót do wyszukiwarki