Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A


Powrót

Wyniki wyszukiwań

  • 1 · PONIEDZIAŁEK · godz. 10.30

  • 1 · PONIEDZIAŁEK · godz. 10.30

  • 27 LIPCA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystości przed tablicą pamięci na budynku praskiej PAST-y, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą płk. Z. Rylskiego
    ul. Brzeska 19

  • 27 LIPCA · PIĄTEK · godz. 21.00
    „Fogg – pieśniarz Warszawy” – koncert w wykonaniu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis Gościnnie: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Szymon Komasa, Barbara Kinga Majewska, Piotr Zabrodzki
    Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Bilety do nabycia w kasie MPW i na stronach bilety.1944.pl oraz eventim.pl

    Koncert promujący płytę „Fogg – pieśniarz Warszawy”
    Wydawcy płyty: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wyda wnictwo Agora
    Dystrybutor: Wydawnictwo Agora

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.30 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystości przy kamieniu „Żołnierzom »Żywiciela«”
    Park im. Żołnierzy „Żywiciela”, ul. ks. Jerzego Popiełuszki

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Uroczystość przy kamieniu „Żołnierzom »Żywiciela«”
    Park im. żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Popiełuszki

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 11.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Odegranie hymnu, przemówienia, krótki rys historyczny, składanie kwiatów, wojskowy poczęstunek
    ul. Brzeska 24 (dawna centrala telefoniczna Mała Pasta)

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 11.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów na płycie pamięci „Pierwszego boju w Powstaniu Warszawskim”
    róg ul. Próchnika i Suzina

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 14.00
    „Powstańcy z całego świata” – spotkanie edukacyjne dla dzieci
    Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Wstęp wolny

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 17.00 · PRAGA PÓLNOC
    Inscenizacja walk w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej, złożenie wieńców
    Skwer im. płk. A.W. Żurowskiego (u zbiegu ul. 11 Listopada, Inżynierskiej, Ratuszowej)

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 3
    Msza św.
    Kościół pw. Najczystszego Serca Maryi, Pl. Szembeka

  • 28 LIPCA · SOBOTA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św.
    kościół Matki Bożej Częstochowskiej na Czerniakowie, ul. Zagórna 5

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 11.30 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Msza św. za poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 2. Batalionu Szturmowego „Odwet” i 1. Szwadronu Strzelców Motorowych
    kościół pw. Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 12

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 12.00
    Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz Uroczystość nadania orderów i odznaczeń państwowych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
    Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► wstęp z zaproszeniem

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz Uroczystość nadania orderów i odznaczeń państwowych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
    Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► wstęp z zaproszeniem

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Spotkanie przy głazie pamiątkowym
    ul. Wawelska róg Prezydenckiej

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 16.45 · SZARE SZEREGI
    Ognisko „My z Szarych Szeregów”
    Cypel Czerniakowski

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · URSYNÓW
    Uroczyste wciągnięcie na maszt flag Powstania Warszawskiego
    Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 17.15 · BEMOWO
    Apel pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Powstańców Zgrupowania AK „Żywiciel”. Odczytanie Apelu Poległych i złożenie kwiatów w asyście honorowej
    zbieg ul. Grotowskiej i Westerplatte

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · BEMOWO
    Koncert „100 lat polskiej piosenki rozrywkowej” na stulecie odzyskania niepodległości – najpopularniejsze piosenki lat 40. i 50.
    Amfiteatr im. M. Jacksona, ul. Raginisa 1 (Park Górczewska)

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · BEMOWO
    Msza św. w intencji Powstańców, następnie koncert okolicznościowy w wykonaniu chóru Bemcanto
    Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej (ul. Urbanowicza 49)

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00
    Msza św. z udziałem Powstańców, harcerzy i warszawiaków
    Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · WESOŁA
    Uroczyste obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego: msza św. oraz występ artystyczny „Zielone lata” – najpiękniejsze utwory patriotyczne, następnie uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej W koncercie udział wezmą: Natalia Kovalenko – sopran, Aleksander Ładysz – bas, Włodzimierz Trzeciak – pianino
    ul. Borkowska 1

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 19.30
    Uroczysty apel rozpoczynający Zlot Harcerski w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego
    Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Wstęp wolny

  • 29 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 20.30 · URSYNÓW
    Koncert „Ursynów śpiewa (nie)zakazane piosenki dla Niepodległej”
    Plac przed kościołem pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101

  • 30 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 10.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy budynku, w którym aresztowano gen. Stefana Roweckiego, „Grota”
    ul. Spiska 14

  • 30 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 11.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Wyjazd na cmentarz w Brwinowie, uroczystość przy grobie dowódcy Batalionu „Ruczaj”, mjr. Czesława Grudzińskiego, „Ruczaja”
    spotkanie na ul. Spiskiej 14

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 10.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczysta Sesja Rady Miasta Stołecznego Warszawy
    Zamek Królewski, Sala Balowa

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 12.00 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe, z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, złożenie wiązanek
    godz. 12.00 tablica poświęcona pamięci Antoniego Żurowskiego oraz Bronisława Chajęckiego przy ul. Grochowskiej 274
    ► godz. 12.25 tablice pamięci żołnierzy AK 6 Obwodu, kościół pw. św. Wincentego Pallotiego, ul. Skaryszewska 12
    ► godz. 12.40 tablice upamiętniaj ące uczestników przepraw przez Wisłę, Kościół pw. Apostołów Jana i Pawła, ul. Kapelanów AK
    ► godz. 13.00 tablica poświęcona pamięci płk. Tadeusza Schollenbergera, Kościół pw. Najczystszego Serca Maryi przy Pl. Szembeka
    ► godz. 13.30 spotkanie towarzyskie Kombatantów z Władzami Dzielnicy i zaproszonymi gośćmi, Park OPAK, róg ul. Grochowskiej i Podskarbińskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 12.00 · BATALION „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów na płycie pomnikowej poświęconej pamięci Batalionu „Kiliński”
    pl. Powstańców Warszawy

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 13.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Waligóra”, warta honorowa
    róg ul. Wolskiej i Młynarskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 14.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy na skwerze Batalionu „Gozdawa”
    ul. Sanguszki

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 14.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Radosław”
    róg ul. Okopowej i Mireckiego

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 15.00 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą środowiska „Gozdawa” upamiętniającą powstańców broniących barykady „Miodowa”
    ul. Miodowa róg Senatorskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci
    Pomnik mjr. Waleriana Łukasińskiego na terenie kościoła nawiedzenia NMP, ul. Przyrynek 2
    ► Tablica Pamięci poległych kolegów w kościele św. Jacka, ul. Freta
    ► Pomnik Powstania Warszawskiego, pl. Krasińskich
    ► Tablica Pamięci walk na murach Reduty Banku Polskiego, ul. Bielańska
    ► Tablica Pamięci walk w miejscu barykady, ul. Bielańska róg Daniłowiczowskiej
    ► Tablica Pamięci poległych kolegów na „Ryglu”, ul. Bielańska
    ► Tablice Pamięci poległych kolegów w kościele św. Antoniego, ul. Senatorska

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · BATALION „GOZDAWA”
    Uroczysta zbiórka, złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ze znakiem Kotwicy – Reduta Bank Polski
    ul. Bielańska róg Daniłowiczowskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem
    teren Politechniki Warszawskiej, ul. Noakowskiego

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 16.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy głazie-pomniku Batalionu „Wigry”
    Skwer im. Batalionu „Wigry”, ul. Andersa 5

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 17.15 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Spotkanie przy tablicy pamięci
    budynek Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Msza św., Apel Poległych, koncert "Sierpniowa miłość"
    Pl. Krasińskich

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 18.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczysta polowa msza św.
    Pl. Krasińskich, przy Pomniku Powstania Warszawskiego

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 18.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Msza św.
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 19.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Apel Poległych
    Pl. Krasińskich, przy pomniku Powstania Warszawskiego

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 19.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Msza św. i Apel Poległych
    Katedra Polowa Wojska Polskiego, pl. Krasińskich

  • 31 LIPCA · WTOREK · godz. 20.30 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Koncert „Sierpniowa miłość”
    Pl. Krasińskich

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Msza św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
    kościół Św. Teresy, ul. Tamka 4a

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystość składania kwiatów pod tablicą upamiętniającą podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela, „Montera”, dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego
    ul. Filtrowa 68 (Dawna siedziba konspiracyjnej kwatery Okręgu Warszawskiego AK)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową 135. Plutonu
    wiadukt na ul. Marszałkowskiej, nad Trasą Łazienkowską

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · OCHOTA
    W imieniu burmistrza dzielnicy oraz opiekunów miejsc pamięci narodowej zostaną złożone symboliczne wiązanki kwiatów, a także zapalone znicze w miejscach pamięci narodowej związanych z Powstaniem Warszawskim
    dzielnica ochota

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · OCHOTA
    Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela, „Montera”, dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego
    ul. Filtrowa 68

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Złożenie kwiatów przez delegacje zarządów dzielnic Mokotów, Wilanów i Ursynów oraz delegacji „Baszty” pod Pomnikiem Walk na Wyścigach Konnych
    ul. Puławska 266

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · URSYNÓW
    Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez przedstawicieli Środowiska Pułku AK „Baszta”, ursynowskiego koła ZKRPiBWP oraz władze dzielnic Ursynów i Mokotów
    Przed pamiątkowym głazem oraz pod Tablicą Memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych, ul. Puławska 266

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 9.25 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy tablicy poległych żołnierzy Batalionu „Ruczaj”
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Główne uroczystości rocznicowe przy pomniku „Mokotów Walczący”, złożenie kwiatów przez delegacje „Baszty” oraz zarządów dzielnic Mokotów, Wilanów i Ursynów
    park Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · MOKOTÓW
    Marsz Mokotowa
    Zbiórka: Park Orlicz-Dreszera, wymarsz kolumny ul. Puławską
    • godz. 10.00–11.00 – uroczystości pod pomnikiem Mokotów Walczący 1944 w Parku im. gen. G. Orlicz-Dreszera
    • ok. godz. 11.00 – wymarsz kolumny ul. Puławską
    • zatrzymanie defilady na około 15 minut przy Baszcie Zegarowej-Gołębniku, pod tablicą pamiątkową poświęconą twórcom pieśni pt. „Marsz Mokotowa” (w okolicy pomnika Jana Matejki)
    ► odegranie „Marsza Mokotowa”
    • przejście kolumny do ul. Dworkowej, pod obelisk upamiętniający rozstrzelanie w tym miejscu 119 powstańców (obelisk Pamięci Żołnierzy AK, Powstańców Mokotowa)
    • około godz. 12.15, po oddaniu hołdu poległym powstańcom i mieszkańcom Mokotowa, nastąpi zakończenie uroczystości Uczestnikami Marszu Mokotowa będą: kombatanci, oddziały reprezentacyjne Policji, Straży Miejskiej, Pułku Ochrony WP, ZHR, ZHP, a także zaproszeni goście, władze m.st. Warszawy, członkowie Zarządu Dzielnicy Mokotów i mieszkańcy Mokotowa

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Msza św. w intencji żołnierzy IV Zgrupowania AK „Gurt” oraz złożenie kwiatów pod tablicami w podcieniach kościoła upamiętniającymi walki o Warszawę
    kościół pw. Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Msza św. z pocztami sztandarowymi Batalionów „Gustaw” i „Harnaś” oraz Szkoły Podstawowej nr 279 ich imienia w intencji poległych żołnierzy i zmarłych w ostatnim roku członków Środowiska Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”
    Kościół Św. Krzyża , krakowskie przedmieście 3
    Po mszy św. w asyście żołnierzy z Kompanii Honorowej zostaną złożone wiązanki pod tablicami Batalionu „Harnasia”
    ► Krakowskie Przedmieście, dom obok Kościoła Św. Krzyża
    ► ul. Kopernika, w miejscu szpitala Ba talionu „Gustaw”
    ► ul. Konopczyńskiego, miejsce sanitariatu Ba talionu „Gustaw”

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystości przy pomniku „Mokotów Walczący – 1944”
    Park im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera
    Marsz Mokotowa – przemarsz ul. Puławską do Dworkowej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · TARGÓWEK
    Uroczystości przy pomniku „Reduta Bródnowska”
    róg ul. Wysockiego i Bartniczej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „BARTKIEWICZ”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
    ul. Kredytowa 1

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem na skwerze batalionu
    Róg ul. Poznańskiej i Wspólnej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 1 I 2
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Reducie Bródnowskiej
    ul. Wysockiego przy Bartniczej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Złożenie kwiatów pod tablicami pamięci Zgrupowania AK „Róg” i Batalionu WSOP „Dzik”
    Zamek Królewski, pl. Zamkowy

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy tablicy pamiątkowej na budynku Małej Pasty
    ul. Piękna 19

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Przemarsz pod pomnik 119 powstańców zamordowanych 27 września 1944 r.
    początek na ul. Puławskiej, zakończenie na Dworkowej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · WŁOCHY
    Uroczyste zgromadzenie przed pomnikiem kapliczką na skwerze Bazy Lotniczej „Łużyce” z udziałem kombatantów, władz dzielnicy, Wojska Polskiego, mieszkańców W programie: powitanie, Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, przemówienia okolicznościowe, modlitwa, minuta ciszy, sygnał „Śpij kolego”, składanie kwiatów, odtworzenie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a następnie przejście pod pomnik 7. pp AK „Garłuch” (po drugiej stronie ulicy) i złożenie kwiatów
    róg al. Żwirki i Wigury oraz ul. Komitetu Obrony Robotników

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · BAZA LOTNICZA „ŁUżYCE”
    Uroczystości przy pomniku kapliczce na skwerze Bazy Lotniczej „Łużyce”, z udziałem kombatantów, władz dzielnicy, Wojska Polskiego, mieszkańców W programie: powitanie, Hymn RP, przemówienia okolicznościowe, modlitwa, minuta ciszy, sygnał „Śpij kolego”, złożenie kwiatów, odtworzenie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, przejście pod pomnik 7. pp AK „Garłuch” (po drugiej stronie ulicy) i złożenie kwiatów
    róg ul. Żwirki i Wigury i Komitetu Obrony Robotników

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicami pamięci
    ul. Poznańska 12
    ► ul. Hoża 51
    ► ul. Hoża 53 (dziedziniec klasztoru sióstr Rodziny Maryi)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów przed pomnikiem „Czynu zbrojnego »Gurta«” w miejscu, w którym przed ekshumacją spoczywali zmarli z ran Powstańcy
    róg ul. Złotej i al. Jana Pawła II
    Złożenie kwiatów pod tablicą w miejscu, gdzie mieścił się szpital polowy
    ► ul. Złota 58 (od strony Al. Jana Pawła II)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 11.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Apel Poległych przy pomniku żołnierzy VII Zgrupowania „Ruczaj” i Batalionu „Ruczaj”
    skwer batalionu „Ruczaj”, zbieg ul. Chopina, Mokotowskiej i Pięknej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · BIELANY
    Uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy w bielańskich miejscach pamięci przez przedstawicieli Bielańskiego Klubu Kombatanta oraz młodzież szkolną z punktów „Lato w mieście”
    Zbiórka w Al. Zjednoczenia 34, przy tablicy na ścianie budynku Domu Dziecka im. Maryny Falskiej, upamiętniającej szpital powstańczy
    ► przejazd autokarem do kolejnych miejsc pamięci Narodowej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · BIAŁOŁĘKA
    Uroczystość przy Kwaterze Powstańców, żołnierzy 5. i 6. Kompanii 2. Batalionu 1. rejonu krypt. ,,Brzozów” VII Obwodu ,,Obroża” Okręgu Warszawskiego AK poległych w walkach Powstania Warszawskiego w Zgrupowaniu Kampinos we wrześniu 1944 r.
    Cmentarz Tarchomiński, ul. Mehoffera

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „KRYBAR”
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, z udziałem władz uczelni
    Uniwersytet Warszawski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 13.15 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego, „Grota”
    róg ul. F. Chopina i Al. Ujazdowskich

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 14.00 · WESOŁA
    „Spotkanie z Powstaniem Warszawskim” – akcja, podczas której będzie można uszyć opaskę powstańczą, zagrać w grę logiczną związaną z Powstaniem oraz sfotografować się z animatorem przebranym za powstańca
    Skwer u zbiegu ul. W. Raczkiewicza i ul. W. Sikorskiego

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 14.00 · ZGRUPOWANIE „BEŁT” ŚRÓDMIEŚCIE PŁD.
    Spotkanie przy dawnej barykadzie poświęcone pamięci poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu AK „Bełt” Śródmieście Płd.
    Al. Jerozolimskie 23

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 14.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej
    róg ul. Wiejskiej i J. Matejki

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Odwiedzenie mogił powstańczych: • śp. Zygmunta Brejnaka • śp. Witolda Pileckiego • drużynowego Szarych Szeregów • śp. Mirosława Biernackiego • tablica pamięci Zgrupowania AK „Chrobry II”
    Zbiórka przy bramie Cmentarza Wojskowego na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.00 · REMBERTÓW
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie gen. Antoniego Chruściela, „Montera”, dowódcy Powstania Warszawskiego, mieszkańca Rembertowa
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Armii Krajowej Gloria Victis oraz na grobach: płk. „Zagończyka”, mjr. „Sienkiewicza”, mjr. „Sosny”, kpt. „Zdana”, żołnierzy Batalionu „Łukasiński”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 15.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Wigry”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera 24

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych – Kwatera KG Szarych Szeregów, „Pasieki”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION „PARASOL”
    Uroczystości przy kwaterze Batalionu „Parasol”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy Kwaterze Powstańczej Batalionu „Zośka”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera A20

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie pierwszego dowódcy batalionu rtm. Romualda Radziwiłłowicza, „Zaremby”, na grobie urnowym Środowiska Żołnierzy Batalionu AK „Zaremba-Piorun”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Złożenie kwiatów na grobie gen. Antoniego Chruściela, „Montera”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach (kw. D18, rz. L01, gr. 1)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.00 · ZGRUPOWANIE „GURT”
    Złożenie kwiatów na płycie głównej Kwatery Powstańczej IV Zgrupowania „Gurt” i przed pomniczkiem harcerzy 21 WDH oraz żołnierzy „Żbika” za płytą główną (D2 – kwatera „Gurt” i „Żbik”)
    Cmentarz Wojskowy na powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.15 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Apel Poległych przy grobie dowódcy 2. Batalionu Szturmowego „Odwet” Juliusza Sobolewskiego, „Romana”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.30 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom przy pomniku „Golski”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.30 · URSUS
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje organizacji kombatanckich i władze dzielnicy
    cmentarz przy ul. Rakuszanki

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00
    „Wolność łączy” – akcja społeczna w miejscach pamięci Powstania Warszawskiego na terenie całego miasta
    miejsca pamięci na terenie warszawy

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BEMOWO
    Godzina „W” – upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego
    Teren przed Urzędem Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 70 (róg Górczewskiej)

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Godzina „W”– oddanie hołdu Powstańcom
    Pomnik Gloria Victis, Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · URSUS
    Przemówienie burmistrza oraz modlitwa prowadzona przez księdza z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP
    Pomnik przy ul. Cierlickiej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Spotkanie z rodziną płk. Jana Szypowskiego przy pomniku-głazie upamiętniającym postać „Leśnika”, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy
    Park im. płk. Jana Szypowskiego, „Leśnika”, róg ul. Grochowskiej i Kwatery Głównej

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION „ŁUKASIŃSKI”
    Udział Pocztu Sztandarowego Batalionu „Łukasiński” w uroczystości państwowej złożenia wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · 3. BATALION PANCERNY „GOLSKI” I 7. PUŁK UŁANÓW LUBELSKICH „JELEŃ”
    Udział w uroczystościach centralnych upamiętniających 74. rocznicę Powstania Warszawskiego
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Udział w uroczystościach ogólnopaństwowych przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · REMBERTÓW
    Uroczystość w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Minuta ciszy o godzinie „W”, odegranie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, modlitwa, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy
    Pomnik Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej, u zbiegu ul. Gawędziarzy i Haubicy

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Złożenie kwiatów na płycie nagrobnej żołnierzy Służby Uzbrojenia AK „Leśnictwo” i Zgrupowania „Leśnik” z udziałem warty honorowej ze sztandarem zgrupowania
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera D2

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.01 · BIAŁOŁĘKA
    „Wolność Kocham! Rozumiem?” – występ o charakterze muzyczno-literackim. Artyści trupy teatralnej Meandry z zespołem wokalnym pod batutą Josha Krause i Kapelą Warszawską zaprezentują utwory związane z Warszawą i historią walk niepodległościowych
    Teren przed Urzędem Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.05 · TARGÓWEK
    „Umiera piękno” – koncert Agi Zaryan
    Park Bródnowski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.20 · ZGRUPOWANIE „RÓG”
    Apel Poległych przy Kwaterze Zgrupowania AK „Róg”
    cmentarz wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Oddanie hołdu poległym przy Kwaterze Postańczej Batalionu „Baszta”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.40 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy zbiorowym grobie 30 koleżanek i kolegów z 135. Plutonu
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, 1. rząd, Kwatera A27

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · URSUS
    Msza św. w intencji ojczyzny
    kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NM P, ul. Sosnkowskiego 34

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · BATALION "RUCZAJ"
    Uroczystość przy grobie płk. dr. med. Szczepana Malczewskiego, „Habdanka”, dowódcy 2. Kompanii Batalionu „Ruczaj”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · BATALION „ODWET” I 1. SZWADRON STRZELCÓW MOTOROWYCH AK
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Pawiaku, gdzie został rozstrzelany dowódca 1. Szwadronu Strzelców Motorowych Henryk Boguszewski, „Henryk” i kilku jego żołnierzy
    ul. Dzielna 24/26

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Szarych Szeregów
    Cmentarz Wojskowy na Woli

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.30 · URSUS
    Koncert okolicznościowy. Inscenizacja teatralno-muzyczna oraz wspólne śpiewanie „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” pod patronatem i we współpracy z MPW
    Amfiteatr w Parku Czechowickim

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.30 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Polegli – Niepokonani
    Cmentarz Wolski

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.30 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku „Polegli – Niepokonani”, upamiętniającym obrońców i mieszkańców Woli, którzy stracili życie w sierpniu 1944
    Cmentarz Powstańców Warszawy, ul. Wolska 174/176

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 19.30 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystość złożenia wieńców przy pomniku „Polegli – Niepokonani”, wspólna modlitwa
    Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 20.00
    „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” – wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy
    Pl. Ma rszałka Józefa Piłsudskiego
    ► Wstęp wolny
    spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP1

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 20.00 · WILANÓW
    Uroczystości upamiętniające 74. rocznicę Powstania Warszawskiego: msza św., uroczystości na Cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie oraz w Kwaterze Powstańczej na cmentarzu przy ul. Wiertniczej, koncert patriotyczny

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 21.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    „Ognisko pamięci” przy pomniku Polski Walczącej – Kopcu Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 21.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego – rozpalenie Ogniska Pamięci
    ul. Bartycka

  • 1 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 21.00 · MOKOTÓW
    Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego, pod pomnikiem ze znakiem Polski Walczącej – Kotwicą, rozpalenie Ogniska Pamięci, które będzie płonęło 63 dni
    Kopiec POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, ul. Bartycka

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących członków Służby Uzbrojenia i Zgrupowania, złożenie kwiatów pod tablicą Zgrupowania „Leśnik”
    kościół PW. Na wiedzenia Najświętszej Marii Panny, ul. Przyrynek 2

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 11.15 · ZGRUPOWANIE „LEŚNIK”
    Uroczystości na terenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, pod tablicą poświęconą powstańcom walczącym w obronie wytwórni, m.in. żołnierzom AK PWB/17/S i Zgrupowania „Leśnik”
    ul. Sanguszki 1

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 12.00 · BATALION „IWO-OSTOJA”
    Spotkanie członków i sympatyków pod tablicą pamięci
    ul. Marszałkowska 74

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 15.30 · WOLA
    „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola...” spacer z przewodnikiem warszawskim Adrianem Sobieszczańskim – „Warszawy historia ukryta”. Uczestnicy udadzą się w kierunku Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1, skąd w roku 1944 Batalion „Parasol” po mszy św. wyruszył do walk powstańczych
    Zbiórka przy pomniku obrońców Pałacyku Michla, ul. Wolska 40

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 16.30 · MOKOTÓW
    Złożenie kwiatów pod tablicą i w krypcie kościoła św. Andrzeja Boboli
    ul. Rakowiecka 61

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 17.00 · MOKOTÓW
    Msza św. w intencji ofiar hitlerowskiego mordu na mieszkańcach i zakonnikach w drugim dniu Powstania Warszawskiego
    Kościół św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 18.00 · WOLA

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 18.00 · WOLA
    Uroczysta msza św. w rycie trydenckim, z udziałem Grupy Historycznej Zgrupowania „Radosław”. Po zakończeniu mszy na dziedzińcu kościoła przewidziany jest program artystyczny
    Kościół św. Faustyny, ul. Żytnia 1

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 18.30 · PRAGA POŁUDNIE
    Koncert „Zakazane piosenki”
    Pl. Szembeka

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 19.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamięci
    ul. Dzielna 60

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 20.00
    „Ajas maszyna” – spektakl teatralny na motywach tekstów: „Ajas” Sofoklesa i „Mówca Ajasa” Michała Bajera w reżyserii Natalii Korczakowskiej Obsada: Ewa Błaszczyk, Dariusz Maj, Halina Rasiakówna, Paweł Smagała, Mateusz Smoliński, Krzysztof Zarzecki
    Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Bilety do nabycia w kasie MPW i na stronach bilety.1944.pl oraz eventim.pl

  • 2 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 21.15 · REMBERTÓW
    Plenerowy pokaz filmu „Kamienie na szaniec”
    Skwer przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów, al. gen. A. Chruściela, „Montera” 28

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicami pamięci
    fronton Kościoła Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicą pamięci poległych Zgrupowania AK „Chrobry II”
    fronton Kościoła Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przed tablicą pamięci
    ul. Towarowa przy Srebrnej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy
    ul. Żelazna róg Al. Jerozolimskich

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 13.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Hołd poległym Powstańcom – przy obelisku z tablicą pamięci na skwerze Zgrupowania AK „Chrobry II”
    róg ul. Chmielnej i Miedzianej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 13.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry II”, warta honorowa
    Skwer Zgrupowania Armii Krajowej „Chrobry II”, ul. Chmielna 132/134

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry I”
    ul. Chłodna róg Żelaznej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości rocznicowe z udziałem władz i wojska
    Przychodnia, ul. Mariańska 1

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą zdobycie posterunku żandarmerii niemieckiej Nordwache
    zbieg ul. Żelaznej i Chłodnej

  • 3 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 20.00
    „Ajas maszyna” – spektakl teatralny na motywach tekstów: „Ajas” Sofoklesa i „Mówca Ajasa” Michała Bajera w reżyserii Natalii Korczakowskiej Obsada: Ewa Błaszczyk, Dariusz Maj, Halina Rasiakówna, Paweł Smagała, Mateusz Smoliński, Krzysztof Zarzecki
    Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Bilety do nabycia w kasie MPW i na stronach bilety.1944.pl oraz eventim.pl

  • 4 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 15.00
    Twoja Klisza z Powstania „Historie nieistniejącego miasta” 12. edycja fotograficznej gry miejskiej na terenie Śródmieścia
    Udział po rejestracji: rejestracja.1944.pl

  • 4 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.00
    Masa Powstańcza 2018 – szlakiem Kazimierza Leskiego, „Bradla”, oraz Batalionów „Miłosz” i „Ruczaj”. Przejazd rowerowy stołecznymi ulicami upamiętniający Powstańców Warszawskich
    początek: Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Udział po rejestracji: rejestracja.1944.pl

  • 4 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 20.00
    „Ajas maszyna” – spektakl teatralny na motywach tekstów: „Ajas” Sofoklesa i „Mówca Ajasa” Michała Bajera w reżyserii Natalii Korczakowskiej Obsada: Ewa Błaszczyk, Dariusz Maj, Halina Rasiakówna, Paweł Smagała, Mateusz Smoliński, Krzysztof Zarzecki
    Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Bilety do nabycia w kasie MPW i na stronach bilety.1944.pl oraz eventim.pl

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 8.30 · OCHOTA
    Przy ul. Niemcewicza 5 róg ul. Asnyka w Warszawie, w pobliżu tablicy upamiętniającej walki powstańcze na Ochocie, zostanie podstawiony autokar, którym uczestnicy uroczystości z dzielnicy Ochota, a w szczególności przedstawiciele IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota, udadzą się do Pęcic. Odjazd autokaru nastąpi o godz. 9.00, powrót do Warszawy, na ul. Niemcewicza 5, po zakończeniu uroczystości w Pęcicach – około godz. 15.30
    Pęcice
    główny organizator uroczystości: GMINA MICHAŁOWICE

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · BIELANY
    Msza św. za poległych w walce o Lotnisko Bielańskie
    kościół Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach, ul. Dzierżoniowska 7

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Batalionu „Parasol” Zgrupowania „Radosław”. Koncert poświęcony pamięci ofiar rzezi Woli
    ul. Wolska 40

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · BATALION „PARASOL”
    Uroczystości przy tablicy poświęconej obronie Pałacyku Michla
    ul. Wolska 40

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · BIELANY
    Uroczystość patriotyczna upamiętniająca walkę o Lotnisko Bielańskie
    pomnik ku czci poległych w walce o Lotnisko Bielańskie w 1944 r. oraz mogiła w Lesie Młocińskim, ul. Michaliny 10

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci batalionu „Zośka” Zgrupowania „Radosław”
    Skwer między ul. Anielewicza i Okopową

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicach upamiętniających wyzwolenie obozu „Gęsiówka”
    róg ul. Anielewicza i Okopowej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystość upamiętniająca zdobycie przez Batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka”
    Skwer między ul. M. Anielewicza i Okopową

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 16.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu największej egzekucji na Woli
    ul. Górczewska 32

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamięci harcerek Drużyny nr 100 im. E. Plater Harcerskiego Patrolu Sanitarnego Obwodu AK Wola
    ul. Karolkowa 53

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicy pamięci poświęconej żołnierzom Kompanii „Maciek” poległym podczas wypadu na pociąg pancerny
    róg ul. Ostroroga i Tatarskiej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.30 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przy tablicy na murze Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego
    ul. Młynarska 54

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w hołdzie ludności cywilnej dzielnicy Wola, z okazji ogólnowarszawskiego Dnia Pamięci Mieszkańców Woli, przed pomnikiem poświęconym 50 tysiącom mieszkańców Woli wymordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r.
    Skwer Pamięci u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości pod pomnikiem Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944
    Al. „Solidarności” przy ul. Wroniej

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Uroczystość w hołdzie ludności cywilnej Woli przy Pomniku Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944
    Skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00
    Uroczystość w hołdzie ludności cywilnej Woli przy pomniku Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944
    skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.30 · MOKOTÓW
    „Opowiem Wam bajkę” Prezentacja zapisu wideo ze spektaklu w reż. Pawła Łysaka, który miał premierę w Muzeum Powstania Warszawskiego w 2010 r. Tekst napisany przez Pawła Sztarbowskiego jest adaptacją bajek Zofii Lorentz i wspomnień dziecięcych świadków Powstania, które zgromadzone zostały w muzealnym Archiwum Historii Mówionej. Spektakl jest próbą zobaczenia walki powstańczej oczyma dziecka, przez pryzmat bajki czy mitu
    Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32
    ► Wstęp wolny
    ► UWAGA! Spektakl nie jest przeznaczony dla dzieci

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 19.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Marsz Pamięci – uroczyste przejście w kierunku Cmentarza Powstańców Warszawy na Woli

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 19.00
    Marsz Pamięci upamiętniający mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Uroczyste przejście w kierunku Cmentarza Powstańców Warszawy zakończone zapaleniem zniczy na wystawie „Zachowajmy ich w pamięci” poświęconej ofiarom cywilnym Powstania Warszawskiego
    początek pod pomnikiem Pamięci 50 tysięcy mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944, skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”, zakończenie w Parku Powstańców Warszawy na Woli

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 20.00
    „Ajas maszyna” – spektakl teatralny na motywach tekstów: „Ajas” Sofoklesa i „Mówca Ajasa” Michała Bajera w reżyserii Natalii Korczakowskiej Obsada: Ewa Błaszczyk, Dariusz Maj, Halina Rasiakówna, Paweł Smagała, Mateusz Smoliński, Krzysztof Zarzecki
    Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
    ► Bilety do nabycia w kasie MPW i na stronach bilety.1944.pl oraz eventim.pl

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 20.00 · OCHOTA
    Koncert patriotyczny
    Kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38 (pl. Narutowicza)

  • 5 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 21.00 · WAWER
    Projekcja filmu „Miasto ’44”
    Plaża Romantyczna, dojazd od ul. Romantycznej
    ► wstęp wolny
    Pokaz w ramach projektu „Kino na Plaży Romantycznej” realizowanego przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej

  • 6 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.30 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci rozstrzelanych przez Niemców 6 sierpnia 1944 redemptorystów oraz harcerzy Szarych Szeregów hufców-rojów „Giewont” i „Giermkowie Wolności”, pełniących ofiarnie służbę w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego. Msza św., koncert poświęcony pamięci ofiar rzezi Woli, uroczyste złożenie kwiatów
    ul. Ka rolkowa 49

  • 7 SIERPNIA · WTOREK · godz. 18.00 · BIELANY
    Koncert „Powstańcze śpiewanie przy muralu”
    podwórko wewnątrzosiedlowe na Starych Bielanach, między ul. Reymonta 34, ul. Schroegera 93/97, ul. Skalbmierską 5 i 7

  • 8 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Msza św. w kościele drewnianym i uroczystość przy pomniku Żołnierzy AK
    Cmentarz Bródnowski, kw. 22A

  • 10 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 17.00 · OCHOTA
    Uroczysta msza św. za dusze poległych i pomordowanych żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota
    Kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38 (pl. Narutowicza)

  • 10 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 18.00 · OCHOTA
    Przemarsz do miejsc pamięci narodowej związanych z Powstaniem Warszawskim, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy
    Początek: Kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38 (pl. Narutowicza)

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 16.00 · BATALION „MIOTŁA”
    Uroczystość przed tablicą
    Rondo Zgrupowania AK „Radosław”

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 16.30 · BATALION „MIOTŁA”
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy Batalionów „Miotła”, „Czata”, Pięść”
    Kościół św. Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą por. phm. Konrada Okolskiego, „Kuby”
    budynek Zespołu Szkół Fototechnicznych, ul. Spokojna

  • 11 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.30 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą na budynku Zespołu Szkół im. M. Konarskiego, tzw. Twierdzy
    ul. Okopowa 55a

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 15.30 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej na terenie Starego i Nowego Miasta, piosenki z okresu Powstania Warszawskiego zagrane na trąbce, komentarz historyczny dotyczący odwiedzanych miejsc pamięci narodowej
    Początek na pl. Zamkowym, zakończenie przy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, ul. Sanguszki 1

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Złożenie wiązanek na Starym Mieście pod tablicami w miejscach pamięci walk Batalionu „Gustaw”
    spotkanie przy Kolumnie Króla Zygmunta

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Msza św.
    Archikatedra Św. Jana Chrzciciela, ul. Kanonia 6

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.00 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Msza św. za poległych w Powstaniu Warszawskim
    Archikatedra św. Jana Chrzciciela

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.30 · BATALION HARCERSKI „WIGRY”
    Udział w uroczystościach upamiętniających wybuch czołgu-pułapki
    ul. Kilińskiego 3

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Udział w oficjalnej uroczystości z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, organizowanej przez burmistrza dzielnicy Śródmieście w miejscu wybuchu czołgu-pułapki, i złożenie wieńca m.in. przez Poczet Sztandarowy Środowiska
    ul. Kilińskiego 3 (kwatera Batalionu „Gustaw”)

  • 13 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.30 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Uroczystość przy głazie upamiętniającym wybuch czołgu-pułapki
    ul. Kilińskiego 3

  • 14 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Uroczystość ku czci płk. A.W. Żurowskiego. Odegranie hymnu, przemówienia, krótki rys historyczny, składanie kwiatów, przejście pocztów sztandarowych, wpis do księgi pamiątkowej
    Skwer im. płk. A.W. Żurowskiego (u zbiegu ul. 11 Listopada, Inżynierskiej, Ratuszowej)

  • 15 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 10.00 · BATALION „ZAREMBA-PIORUN”
    Msza św.
    kościół św. Barbary, ul. Emilii Plater
    Po mszy złożenie wiązanek pod tablicami pamięci w kościele, przed kościołem oraz przy ul. Poznańskiej 12

  • 15 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 16 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 20.00 · ŚRÓDMIEŚCIE
    „Tu Polska” – koncert Widowisko muzyczne utrzymane w konwencji specjalnego wydania współczesnego programu informacyjnego. Będzie stanowiło swoistą słowno-muzyczną kronikę. Uwzględni moment wybuchu Powstania Warszawskiego, zdobycie kościoła św. Krzyża i Komendy Policji, wysadzenia przez Niemców warszawskich mostów oraz kapitulacji miasta
    pl. Zamkowy

  • 20 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.30 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę zdobycia gmachu PAST-y przed tablicą pamiątkową Batalionu „Kiliński” umieszczoną na fasadzie budynku, z udziałem pocztów sztandarowych, kombatantów oraz oficjalnych gości
    ul. Zielna 39

  • 20 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 14.30 · BATALION „KILIŃSKI”
    Uroczystości na patio gmachu PAST-y
    ul. Zielna 39

  • 21 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BIAŁOŁĘKA
    Uroczystość przy Kwaterze Powstańców, żołnierzy VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawskiego AK. Podczas uroczystości nastąpi przekazanie Aktu Pamięci delegacjom szkolnym przez kombatantów
    Cmentarz Tarchomiński, ul. Mehoffera

  • 22 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 12.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Uroczystości przed tablicą batalionu upamiętniającą poległych w natarciu na Dworzec Gdański
    Tablica na terenie KS „Polonia”, ul. Konwiktorska

  • 26 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości upamiętniające w 74. rocznicę bohaterskiej śmierci mjr. Jana Jaroszka, „Proboszcza”, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” (w Orszymowie k. Wyszogrodu)
    Wyjazd do Orszymowa
    zbiórka na Placu bankowym


    godz. 10.00
    Spotkanie na plebanii przy kościele św. Floriana w Orszymowie


    godz. 11.00
    Msza św.
    Kościół św. Floriana w Orszymowie


    godz. 12.00
    Uroczystości upamiętniające płk. Jana Jaroszka, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” cmentarz w Orszymowie

  • 27 SIERPNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · BATALION „PARASOL”
    Msza św. w intencji Adama Borysa, „Pługa”, oraz poległych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Parasol”
    ul. Długa

  • 28 SIERPNIA · WTOREK · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Uroczystości upamiętniające w 74. rocznicę bohaterskiej śmierci mjr. Jana Jaroszka, „Proboszcza”, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II” (w Orszymowie k. Wyszogrodu)
    Wyjazd do Orszymowa (Zbiórka na Pl. Bankowym)
    ► godz. 10.00 Spotkanie na plebanii w Orszymowie
    ► godz. 11.00 Msza św.
    Kościół św. Floriana w Orszymowie
    ► godz. 12.00 Uroczystości upamiętniające płk. Jana Jaroszka, szefa sztabu Zgrupowania AK „Chrobry II”

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 10.30 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Uroczystości przy pomniku Batalionu „Chrobry I”, przypomnienie szlaku bojowego batalionu, Apel Poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy
    Pasaż Simonsa (obecnie część Ogrodu Krasińskich)

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 12.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY I”
    Msza św. w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy Batalionu „Chrobry I”
    Kościół św. Jacka, ul. Freta

  • 31 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 18.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy batalionu
    Kościół pw. Św. Antoniego, ul. Senatorska 31

  • 1 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Składanie kwiatów na mogiłach żołnierzy poległych w II wojnie światowej
    Cmentarz Bródnowski, kw. 114H

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 9.30 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Modlitwa i uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku upamiętniającym likwidację stacjonującego we wsi Truskaw oddziału RONA (noc 2 na 3 września 1944 r.) oraz uhonorowanie patriotycznej postawy ludności Truskawia
    Truskaw

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · ODDZIAŁY SPECJALNE „JERZYKI”
    Uroczystości przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”, na polanie leśnej w Puszczy Kampinoskiej, we wsi Pociecha k. Palmir: • polowa msza św. • uroczysty Apel Poległych • poczęstunek na polanie biwakowej • ognisko harcerskie
    Pociecha k. Palmir
    ► Uwaga! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi specjalną linię autobusową nr 800 na trasie Metro Młociny – Palmiry – Pociecha

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · SZARE SZEREGI
    Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Harcerskiej Poczty Polowej
    ul. Wilcza 41

  • 2 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 19.00 · SZARE SZEREGI
    Msza św. w intencji zawiszaków – najmłodszych żołnierzy Powstania Warszawskiego, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową
    Kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży

  • 3 WRZEŚNIA · PONIEDZIAŁEK · godz. 8.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 Akcent – wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie 1944, 100-lecie niepodległości 1918–2018
    Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Miedziana 8 (wejście od Twardej 64)

  • 14 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA
    Uroczystości przed pomnikiem płk. Antoniego Władysława Żurowskiego i jego żołnierzy, z udziałem młodzieży szkolnej i mieszkańców Pragi
    Skwer im. płk. Antoniego Żurowskiego

  • 15 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 18.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji dowódcy Kompanii „Rudy” kpt. hm. Andrzeja Romockiego, „Morro”, oraz poległych żołnierzy Batalionu „Zośka”
    ul. Solec 61
    Złożenie kwiatów pod pomnikiem
    ► róg ul. Wilanowskiej i Solec
    Złożenie kwiatów przed tablicą poświęconą por. hm. Jerzemu Gawinie, „Słoniowi”
    ► ul. Czerniakowska

  • 23 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „KRYSKA”
    Msza św. upamiętniająca zakończenie walk na Czerniakowie
    kościół Świętej Trójcy, ul. Solec

  • 23 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 26 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · BATALION "ZOŚKA"
    Msza św. w intencji poległych żołnierzy batalionu
    kościół pw. Św. Anny, ul. Wiertnicza
    Uroczystości przed tablicą pamięci
    ► ul. Wiertnicza 27 (Budynek Restauracji „Wilanów”)

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 9.00 · MOKOTÓW
    Msza św. w intencji ofiar hitlerowskiego mordu na mieszkańcach i powstańcach
    kościół pw. św. Michała Archanioła, ul. Puławska 97

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 9.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Msza św. za mieszkańców i żołnierzy oddziałów walczących na Mokotowie, poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim
    Kościół św. Michała, ul. Puławska

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 10.30 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, 74. rocznica zakończenia walk na Mokotowie – uroczystości przed tablicą „Hołd mieszkańcom Mokotowa”
    ul. Puławska przy Dworkowej

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 10.30 · MOKOTÓW
    Złożenie kwiatów przez Powstańców i władze Mokotowa pod tablicą pamiątkową poświęconą mieszkańcom Mokotowa pomagającym żołnierzom Powstania Warszawskiego
    Park Morskie Oko, ul. Puławska

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci wszystkich poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie pod pomnikiem 119 zamrodowanych Powstańców
    ul. Dworkowa

  • 27 WRZEŚNIA · CZWARTEK · godz. 11.00 · MOKOTÓW
    Uroczystości uczczenia pamięci pomordowanych 119 powstańców oraz mieszkańców Mokotowa i złożenie kwiatów pod obeliskiem Pamięci Żołnierzy AK, Powstańców Mokotowa. Następnie złożenie kwiatów pod tablicami na ul. Zajączkowskiej i ul. Smetany przez Powstańców i władze Mokotowa
    ul. Dworkowa

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ”
    Porządkowanie grobów i układanie kwiatów na kwaterze 24B Batalionów „Gustaw” i „Harnaś”
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 11.30 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Spotkanie koleżeńskie po mszy św. w Kawiarni Muzycznej
    Nowy Świat róg ul. Świętokrzyskiej

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 15.45 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Spotkanie na cmentarzu i złożenie wiązanek na grobach żołnierzy Batalionów „Gustaw” i „Harnaś” z udziałem Pocztu Sztandarowego Środowiska
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Kwatera 24B

  • 30 WRZEŚNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · BATALIONY „GUSTAW” I „HARNAŚ
    Uroczystości przy pomniku Gloria Victis
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach

  • 1 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 15.00 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Msza św. w intencji żołnierzy „Żywiciela”
    Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2

  • 1 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 16.30 · ZGRUPOWANIE „ŻYWICIEL”
    Złożenie kwiatów przed pomnikiem żołnierzy „Żywiciela”
    Park. Im. Żołnierzy „Żywiciela”, ul. Ks. Popiełuszki

  • 2 PAŹDZIERNIKA · WTOREK · godz. 18.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uroczystości 74. rocznicy zakończenia walk powstańczych w Warszawie
    Kopiec Powstania Warszawskiego, ul. Bartycka

  • 2 PAŹDZIERNIKA · WTOREK · godz. 18.00 · MOKOTÓW
    Uroczystość na Kopcu Powstania Warszawskiego, pod pomnikiem ze znakiem Polski Walczącej – Kotwicą. Zgaszenie Ogniska Pamięci, które płonęło 63 dni
    Kopiec POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, ul. Bartycka

  • 2 PAŹDZIERNIKA · WTOREK · godz. 18.00 · UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA
    Zgaszenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego – zakończenie obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego
    ul. Bartycka

  • 10 PAŹDZIERNIKA · ŚRODA · godz. 18.30 · BATALION "RUCZAJ"
    Msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy VII Zgrupowania Batalionu „Ruczaj” oraz poległych mieszkańców południowej części Śródmieścia
    Kościół św. Zbawiciela, pl. Zbawiciela

  • 11 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · ZGRUPOWANIE „CHROBRY II”
    Udział w uroczystościach 100-lecia odzyskania niepodległości
    Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Miedziana 8 (wejście od Twardej 64)

  • 11 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Ch rystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska

  • 22 LISTOPADA · CZWARTEK · godz. 11.00 · PUŁK „BASZTA” I INNE MOKOTOWSKIE ODDZIAŁY POWSTAŃCZE
    Uczczenie pamięci Ludwika Bergera – twórcy „Baszty”
    Skwer im. Ludwika Bergera, „Goliata”, ul. Śmiała 5

  • 25 LISTOPADA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · 6/XXVI OBWÓD PRAGA REJON 5
    Msza św.
    Kościół pw. Chrystusa Króla Pokoju, ul. Skaryszewska


Powrót do wyszukiwarki