Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A


Powrót

Wyniki wyszukiwań

  • 28 LIPCA · PIĄTEK · godz. 11.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Uroczystość przed tablicą upamiętniającą zdobycie praskiej Małej PAST-y
    ul. Brzeska 24

  • 28 LIPCA · PIĄTEK · godz. 19.00 · ŻOLIBORZ
    Koncert pt. „Wiersze poetów Powstania Warszawskiego” w kompozycjach muzycznych Wojciecha Głucha
    Fort Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51
    wstęp wolny
    Wystąpią:
    Edyta Geppert – solistka, wokalistka
    Piotr Matuszczak – akompaniator
    Marcin Dominik Głuch – pianista, solista
    Damian Aleksander – wokalista, solista
    Wojciech Głuch – kompozytor, pianista, wokalista
    Piotr Loretz – aktor, recytator

  • 28 LIPCA · PIĄTEK · godz. 21.30 · WESOŁA
    Plenerowa projekcja filmu „Kamienie na szaniec”
    teren Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1. Praskiego Pułku 31

  • 29 LIPCA · SOBOTA · godz. 10.30 · ŻOLIBORZ
    Apel Poległych, złożenie wieńców przez władze dzielnicy, kombatantów i mieszkańców Żoliborza, a następnie zapalenie zniczy przed płytą na ul. Suzina
    Pomnik „Żołnierzom »Żywiciela «” na skwerze im. Żołnierzy „Żywiciela”

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · ŻOLIBORZ
    Wystawa z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
    Tęcza od Kuchni, ul. Suzina 8

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · ŻOLIBORZ
    Czytanie wierszy Tadeusza Gajcego i poetów pokolenia Kolumbów
    Kalinowe Serce, ul. Krasińskiego 25
    wstęp wolny

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 17.15 · BEMOWO
    Apel pamięci i złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Powstańców Zgrupowania AK „Żywiciel”
    U zbiegu ul. Grotowskiej i ul. Westerplatte

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · BEMOWO
    Msza św. w intencji Powstańców – po mszy św. koncert okolicznościowy w wykonaniu chóru Bemcanto
    kościół wojskowo-cywilny pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej, ul. Kaliskiego 49

  • 30 LIPCA · NIEDZIELA · godz. 18.00 · WESOŁA
    Uroczysta msza św., występ artystyczny w wykonaniu Michała Muskata oraz uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej III Plutonu V Kompanii „Dęby” i Harcerzy Szarych Szeregów rój „Wierna Rzeka” z terenu Starej Miłosny
    kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego, ul. Borkowska 1

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 11.30 · ŚRÓDMIEŚCIE · BATALION AK „KILIŃSKI”
    Złożenie kwiatów przed tablicą pamięci na ścianie szkoły
    ul. Górskiego 4

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe (tablic pamiątkowych i pomników), z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, połączony ze składaniem wiązanek.
    Urząd Dzielnicy Praga Południe, ul. Grochowska 274
    Tablice poświęcone pamięci Antoniego Żurowskiego oraz Bronisława Chajęckiego

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.00 · ŚRÓDMIEŚCIE · BATALION AK „KILIŃSKI”
    Uroczystość przed pomnikiem Batalionu AK „Kiliński”
    pl. Powstańców Warszawy
    • Odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
    • Przemówienia okolicznościowe Powstańców i burmistrza dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy
    • Złożenie kwiatów

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.25 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe (tablic pamiątkowych i pomników), z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, połączony ze składaniem wiązanek.
    Kościół pw. św. Wincentego Pallotiego,
    ul. Skaryszewska 12
    Tablice pamięci żołnierzy VI Obwodu Armii Krajowej Warszawa Praga

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 12.40 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe (tablic pamiątkowych i pomników), z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, połączony ze składaniem wiązanek.
    Kościół pw. Apostołów Jana i Pawła ,
    ul. Kapelanów Armii Krajowej 2
    Tablice upamiętniające uczestników przepraw przez Wisłę w czasie Powstania Warszawskiego

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.00 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe (tablic pamiątkowych i pomników), z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, połączony ze składaniem wiązanek.
    Kościół pw. Najczystszego Serca Maryi,
    Pl. Szembeka, ul. Chłopickiego 2
    Tablica poświęcona pamięci płk. Tadeusza Schollenbergera

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów i warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Waligóra”
    ul. Wolska róg ul. Młynarskiej

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 13.30 · PRAGA POŁUDNIE
    Objazd miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie dzielnicy Praga Południe (tablic pamiątkowych i pomników), z udziałem kombatantów, władz samorządowych dzielnicy i harcerzy, połączony ze składaniem wiązanek.
    Park im. Obwodu Praga Armii Krajowej,
    Róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej
    Spotkanie Powstańców z władzami dzielnicy i zaproszonymi
    gośćmi w Parku im. Obwodu Praga Armii Krajowej. Po spotkaniu odbędzie się część artystyczna pod tablicą poświęconą żołnierzom i harcerzom 6/XXVI Obwodu Armii Krajowej Praga

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 14.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów i warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Radosław”
    ul. Okopowa róg ul. Mireckiego

  • 31 LIPCA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · BEMOWO
    Projekcja filmu Kanał w reżyserii Andrzeja Wajdy
    Multikino (Wola Park), ul. Górczewska 124
    (Uwaga: wstęp z za proszeniem. Liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji: www.bemowo.waw.pl

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.00 · OCHOTA
    Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą podpisanie przez płk. dypl. Antoniego Chruściela, „Montera” rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego
    ul. Filtrowa 68

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 9.00 · URSYNÓW
    Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez przedstawicieli Środowiska Pułku AK „Baszta”, ursynowskiego koła ZKRPiBWP oraz władze dzielnic Ursynowa i Mokotowa:
    ul. Puławska 266
    • przed pamiątkowym głazem
    • przed tablicą memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · MOKOTÓW
    Uroczystości pod pomnikiem „Mokotów Walczący – 1944”, formowanie się defilady
    Park im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 10.00 · TARGÓWEK
    Złożenie wieńców pod pomnikiem reduty powstańczej przy skrzyżowaniu ul. Wysockiego i ul. Bartniczej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BIELANY
    Pod głazem z tablicą pamiątkową Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego kwiaty złożą przedstawicielki Grupy AK „Kampinos” Maja i Michalina Kuc
    ul. Gwiaździsta 17

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BIELANY
    Pod krzyżem z tablicą z nazwiskami poległych Polaków, usytuowanym przy chodniku, kwiaty złoży przedstawiciel Bielańskiego Klubu Kombatanta Henryk Radecki
    ul. Gdańska 12/14

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BIELANY
    Pod tablicą na ścianie budynku Domu Dziecka im. Maryny Falskiej, upamiętniającą szpital powstańczy, kwiaty złoży przewodniczący Bielańskiego Klubu Kombatanta Józef Kassyk oraz przedstawiciel Bielańskiego Klubu Kombatanta Witold Dębicz
    Al. Zjednoczenia 34

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · BIELANY
    Przed głazem upamiętniającym walkę o Lotnisko Bielańskie i mogiłą powstańczą w głębi Lasu Młocińskiego kwiaty złoży prezes Grupy AK „Kampinos” Marcin Biegas
    ul. Michaliny 10

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · MOKOTÓW
    Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem znaku Polski Walczącej – Kotwicy, rozpalenie Ogniska Pamięci, które będzie płonęło 63 dni
    ul. bartycka

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · WŁOCHY
    Uroczystości przy pomniku kapliczce Bazy Lotniczej „Łużyce”
    róg ul. 17 Stycznia i ul. Żwirki i Wigury
    Harmonogram uroczystości:
    10.50–11.00: Zajmowanie miejsc przez zaproszonych gości i poczty sztandarowe, hymn Rzeczypospolitej Polskiej
    11.02–11.07: Powitanie gości (Urząd Dzielnicy Włochy)
    11.07–11.12: Słowo i modlitwa (Parafia św. Franciszka z Asyżu)
    11.12–11.30: Przemówienia okolicznościowe
    11.30: Uczczenie minutą ciszy Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy oraz sygnał Śpij kolego
    11.32–11.42: Złożenie kwiatów
    11.42–11.46: Odtworzenie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego
    11.46–11.52: Przejście pod pomnik 7. pp AK „Garłuch” i złożenie kwiatów przez delegacje

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 11.00 · MOKOTÓW
    Wymarsz kolumny główną aleją parku na zachodnią stronę ul. Puławskiej
    • na wysokości skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Dolną – przejście kolumny na wschodnią stronę ul. Puławskiej,
    • zatrzymanie defilady na około 15 min przy Baszcie Zegarowej – Gołębniku przy tablicy pamiątkowej poświęconej twórcom pieśni pt. Marsz Mokotowa (okolica pomnika Jana Matejki),
    • przejście kolumny dalej ul. Puławską do ul. Dworkowej, pod obelisk upamiętniający rozstrzelanie 119 Powstańców. Tu, po oddaniu hołdu poległym Powstańcom i mieszkańcom Mokotowa, nastąpi rozwiązanie defilady około godz. 12.15. Uczestnikami marszu będą: kombatanci, oddziały reprezentacyjne Policji, Straży Miejskiej, Pułku Ochrony WP, ZHR, ZHP, a także zaproszeni goście, władze m.st. Warszawy, zarząd dzielnicy Mokotów i mieszkańcy Mokotowa.

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BEMOWO
    Lekcja żywej historii przed ratuszem
    teren przed Urzędem Dzielnicy Bemowo,
    ul. Powstańców Śląskich 70 (róg ul. Górczewskiej)

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BIELANY
    Pod krzyżem z tablicą upamiętniającą poległych z Wawrzyszewa i żołnierzy AK kwiaty złoży przedstawicielka Bielańskiego Klubu Kombatanta Wiesława Grygencze
    ul. Wólczyńska róg ul. Wolumen

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BIELANY
    Pod obeliskiem ku czci Powstańców Warszawskich na cmentarzu Wawrzyszewskim kwiaty złoży przedstawiciel Bielańskiego Klubu Kombatanta Tadeusz Ziemak
    ul. Wólczyńska róg ul. Kwitnącej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BIELANY
    Pod obeliskiem wolno stojącym z nazwiskami Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim kwiaty złożą przedstawiciele Koła Kombatantów przy AWF w Warszawie Marianna Deska i Tadeusz Sienkiewicz
    ul. Powązkowska 93

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 12.00 · BIELANY
    Pod tablicą na ścianie kościoła pw. św. Marii Magdaleny (mały kościół) na Wawrzyszewie, upamiętniającą śmierć partyzantów,kwiaty złoży przedstawiciel Bielańskiego Klubu Kombatanta Jerzy Sacewicz
    ul. Horacego róg ul. Wólczyńskiej

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 14.00 · WESOŁA
    Akcja „Spotkanie z Powstaniem Warszawskim” (m.in.: tworzenie plakatów, szycie opasek, wspólne śpiewanie piosenek powstańczych).
    skwer u zbiegu ul. 1. Praskiego Pułku i ul. Sikorskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Koncert, podczas którego wystąpią Praskie Małmazyje; dyrekcja artystyczna Dorota Czajkowska, akompaniament Jerzy Muczyński, Wspólne śpiewanie, prowadzenie Dorota Czajkowska
    skwer płk . Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 15.00 · REMBERTÓW
    Złożenie przez przedstawicieli rady i zarządu dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy kwiatów i zapalenie zniczy na grobie gen. Antoniego Chruściela, „Montera”, dowódcy Powstania Warszawskiego, mieszkańca Rembertowa
    Cmentarz Wojskowy na Powązkach, grób gen. Antoniego Chruściela, „Montera”

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.00 · WILANÓW
    Msza św. w kolegiacie św. Anny, następnie przejście z kościoła na cmentarz przy ul. Wiertniczej
    kościół św. Anny, ul. Kolegiacka 1

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.30 · PRAGA PÓŁNOC
    Wspomnienia kombatantów, krótka prelekcja historyka
    skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.30 · WILANÓW
    Wystawienie asysty honorowej na cmentarzu przy ul. Wiertniczej, złożenie wieńców (o godz. 17.15), następnie przejazd na ul. Przyczółkową.

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 16.30 · URSUS
    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje organizacji kombatanckich i władze dzielnicy.
    cmentarz przy ul. Rakuszanki

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · REMBERTÓW
    Lokalna uroczystość patriotyczna
    Pomnik Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej, u zbiegu ul. Gawędziarzy i ul. Haubicy
    • Minuta ciszy w hołdzie Powstańcom Warszawskim – godzina „W”
    • Odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
    • Modlitwa w intencji Powstańców Warszawskich
    • Przemówienia okolicznościowe
    • Ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy
    • Koncert pieśni powstańczych

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · WILANÓW
    Msza św. w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, następnie przejście ul. Przyczółkową z kościoła na cmentarz do kwatery powstańczej.
    Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej, ul. Przyczółkowa 29

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · URSUS
    Przemówienie burmistrza, modlitwa prowadzona przez księdza z Parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny pod pomnikiem przy ul. Cierlickiej – z udziałem delegacji organizacji kombatanckich z pocztami sztandarowymi.
    ul. Cierlicka

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · TARGÓWEK
    Upamiętnienie godziny „W”
    przed Urzędem Dzielnicy Targówek

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.00 · URSYNÓW
    Uroczyste wciągnięcie na maszt flag Powstania Warszawskiego przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Ursynów.
    al. Komisji Edukacji Narodowej 61

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.05 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Widowisko poetycko-muzyczne „Przetrwamy w wieków legendzie…”
    pl. Powstańców Warszawy

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.05 · PRAGA PÓŁNOC
    Złożenie wieńców, wiązanek, zapalenie zniczy
    skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.15 · WILANÓW
    Powstańczy program słowno-muzyczny w wykonaniu Art Deco Group
    kościół św. Anny, ul. Kolegiacka 1

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · PRAGA PÓŁNOC
    Inscenizacja historyczna
    skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.30 · TARGÓWEK
    Prelekcja i wykład przygotowany przez Muzeum KL Stutthof pt. „Droga Powstańców warszawskich poprzez Dulag 121 do KL Stutthof”. Wykład przedstawi Agnieszka Praga, współpracownik muzeum.
    sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Targówek

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 17.50 · WILANÓW
    Wystawienie asysty honorowej na cmentarzu Powstańców Warszawy, złożenie wieńców, Apel Poległych
    ul. Przyczółkowa 27

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 18.00 · URSUS
    Msza św. w intencji Ojczyzny
    kościół pw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ul. Sosnkow skiego 34

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 18.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Poczęstunek – wojskowa grochówka
    skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 18.00 · TARGÓWEK
    Wspomnienia Powstańca Warszawskiego, więźnia KL Stutthof płk. Czesława Lewandowskiego.
    sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Targówek

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 19.00 · WILANÓW
    Koncert orkiestry dętej OSP Karczew
    Cmentarz Powstańczy w Powsinie

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 19.30 · WOLA
    Centralne uroczystości rocznicowe pod pomnikiem „Polegli – Niepokonani” upamiętniającym obrońców i mieszkańców Woli, którzy stracili życie w sierpniu 1944 r.
    ul. Wolska 174/176

  • 1 SIERPNIA · WTOREK · godz. 19.30 · URSUS
    Koncert okolicznościowy „Ursus śpiewa (nie)zakazane piosenki” w wykonaniu grupy młodzieżowej Young Ursus Voices pod dyrekcją Krzysztofa Matuszaka.
    amfiteatr w parku Czechowickim

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 16.30 · MOKOTÓW
    Złożenie kwiatów pod tablicą i w krypcie kościoła św. Andrzeja Boboli
    ul. Rakowiecka 61

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 17.00 · MOKOTÓW
    Msza św. w intencji ofiar hitlerowskiego mordu na mieszkańcach i zakonnikach w drugim dniu Powstania Warszawskiego w kościele św. Andrzeja Boboli
    ul. Rakowiecka 61

  • 2 SIERPNIA · ŚRODA · godz. 18.00 · WOLA
    Uroczysta msza św. w intencji Powstańców z udziałem Grupy Historycznej Zgrupowania „Radosław”. Po mszy św. na dziedzińcu kościoła przewidziany jest program kulturalno-artystyczny: śpiewanie piosenek powstańczych, czytanie fragmentów książki „Gryf. Wspomnienia”.
    Sanktuarium św. Faustyny, ul. Żytnia 1

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 13.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów i warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry II”
    skwer Zgrupowania Armii Krajo ej „Chrobry II ”, ul. Chmielna 132/134

  • 3 SIERPNIA · CZWARTEK · godz. 15.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry I”
    ul. Chłodna róg ul. Żelaznej

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 10.00 · WOLA
    Uroczyste odsłonięcie muralu „Pamięć o cywilnej ludności powstańczej Warszawy”, wykonanego na ścianie przedwojennej kamienicy.
    ul. Płocka 41

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 11.00 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Wystawa plenerowa poświęcona zdobyciu obozu „Gęsiówka”
    skwer Willy’ego Brandta
    Wystawa poświęcona wyzwoleniu przez żołnierzy Batalionu AK „Zośka” niemieckiego obozu koncentracyjnego przy ul. Gęsiej, zwanego potocznie „Gęsiówką”. W wyniku śmiałego ataku Powstańców Warszawskich uwolniono grupę około 400 więźniów – głównie Żydów z różnych państw Europy. Osiem tablic przybliży historię utworzenia, okres działalności oraz moment zdobycia przez żołnierzy AK obozu, którego pełna nazwa to Waffen-SS Konzentrationslager Warschau, Arbeitslager Warschau. Ekspozycja będzie otwarta do 4 października bieżącego roku.

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 12.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów i warta honorowa w miejscu pamięci Batalionu „Parasol” Zgrupowania „Radosław”, koncert poświęcony pamięci ofiar rzezi Woli.
    Pałacyk Michla, ul. Wolska 40

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 14.00 · WOLA
    Centralne uroczystości w miejscu pamięci Batalionu „Zośka” Zgrupowania „Radosław”
    „Gęsiówka”, ul. Anielewicza 34

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 16.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów i warta honorowa w miejscu największej egzekucji na Woli, koncert poświęcony pamięci ofiar rzezi Woli.
    ul. Górczewska 32

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 17.00 · WOLA
    Uroczyste złożenie kwiatów przy tablicy pamięci harcerek Drużyny nr 100 im. E. Plater Harcerskiego Patrolu Sanitarnego Obwodu AK Wola.
    ul. Karolkowa 53

  • 5 SIERPNIA · SOBOTA · godz. 18.00 · WOLA
    Centralne uroczystości rocznicowe w hołdzie ludności cywilnej Woli z okazji ogólnowarszawskiego Dnia Pamięci Mieszkańców Woli wymordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego przy pomniku Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r.
    skwer Pamięci u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 8.30 · OCHOTA
    Przy ul. Niemcewicza 5 róg ul. Asnyka w Warszawie, w pobliżu tablicy upamiętniającej walki powstańcze na Ochocie w sierpniu 1944 r., zostanie podstawiony autokar, którym uczestnicy uroczystości z dzielnicy Ochota, a w szczególności przedstawiciele IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota, udadzą się do Pęcic.
    Odjazd autokaru do Pęcic o godz. 9.00. Powrót autokaru do Warszawy, na ul. Niemcewicza 5, po zakończeniu uroczystości w Pęcicach – tj. około godz. 15.00

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 10.00 · OCHOTA
    Koncert poetycko-muzyczny w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
    kościół parafialny w Pęcicach św. apostołów Piotra i Pawła

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 11.00 · OCHOTA
    Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej podczas walk pod Pęcicami 2 sierpnia 1944 r.
    kościół parafialny w Pęcicach św. apostołów Piotra i Pawła

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.00 · BIELANY
    Msza św. za poległych w walce o Lotnisko Bielańskie
    kościół Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach, ul. Dzierżoniowska 7

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.10 · OCHOTA
    Przemarsz uczestników uroczystości na cmentarz powstańczy w Pęcicach

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 12.25 · OCHOTA
    Uroczysty Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem-mauzoleum Żołnierzy Armii Krajowej
    m.in. z IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota, którzy nocą z 1 na 2 sierpnia 1944 r. pod dowództwem ppłk. Mieczysława Sokołowskiego, „Grzymały”, wyruszyli z Warszawy, z ul. Niemcewicza, gdzie mieścił się sztab IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota. Próbując przedostać się do Lasów Chojnowskich, przez Reguły i Pęcice, natknęli się na Niemców. Rankiem, 2 sierpnia 1944 r., Powstańcy stoczyli w Pęcicach z przeważającymi siłami niemieckimi krwawy bój, w którym poległo 31 Polaków. 60 pojmanych jeńców Niemcy wymordowali. Pomnik w Pęcicach jest unikalnym miejscem wśród polskich nekropolii, bowiem ofiary spoczywają w tym samym miejscu, w którym poległy.

    Pomnik mauzoleum na cmentarzu powstańczym w Pęcicach

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · BIELANY
    Uroczystość patriotyczna upamiętniająca walkę o Lotnisko Bielańskie przy pomniku ku czci poległych w walce o Lotnisko Bielańskie w 1944 r. oraz przy mogile w Lesie Młocińskim
    ul. Michaliny 10

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 13.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Wspomnienia Powstańców przemówienia, krótka prelekcja historyka
    Mała Past-a, ul. Brzeska 24

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Inscenizacja historyczna
    Mała Past-a, ul. Brzeska 24

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 14.30 · PRAGA PÓŁNOC
    Poczęstunek – wojskowa grochówka
    Mała Past-a, ul. Brzeska 24

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.30 · WOLA
    Msza św. oraz uroczyste złożenie kwiatów w miejscu poświęconym pamięci rozstrzelanych przez Niemców 6 sierpnia 1944 r. redemptorystów oraz harcerzy Szarych Szeregów hufców-rojów „Giewont” i „Giermkowie Wolności” pełniących ofiarnie służbę w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego.
    ul. Karolkowa 49
    Koncert poświęcony pamięci ofiar rzezi Woli „Popiół i diament”

  • 6 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 20.00 · OCHOTA
    Koncert patriotyczny (bezpośrednio po zakończeniu mszy św.)
    kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38

  • 11 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 17.00 · OCHOTA
    Uroczysta msza św. za dusze poległych i pomordowanych żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota w 73. rocznicę zakończenia walk powstańczych na Ochocie
    kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38

  • 11 SIERPNIA · PIĄTEK · godz. 18.00 · OCHOTA
    Uroczysty przemarsz do miejsc pamięci narodowej upamiętniających wydarzenia z 1944 r., złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 15.30 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Dzień pamięci Starówki – oddanie hołdu poległym Powstańcom – żołnierzom oraz cywilnym mieszkańcom Starówki. W uroczystościach wezmą udział mieszkańcy Warszawy, poczty sztandarowe oddziałów powstańczych, wojsko, przedstawiciele władz miasta i dzielnicy, dostojnicy Kościoła, a także staromiejskie środowiska lokalne.
    Zbiórka w pobliżu tablicy przy pl. Zamkowym 15/17
    Składanie wiązanek w miejscach pamięci narodowej na terenie Starego i Nowego Miasta
    Przemarsz:
    • pl. Zamkowy 15/17
    • ul. Rycerska 12 (róg ul. Wąski Dunaj)
    • ul. Międzymurze (okolice ul. Wąski Dunaj)
    • ul. Podwale 25
    • ul. Kilińskiego 2
    • ul. Długa13/15
    • ul. Długa 7
    • ul. Świętojerska 4
    • ul. Przyrynek 2 (róg ul. Kościelnej)
    • ul. Sanguszki 1

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 17.00 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Uroczysta msza św. w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim
    Archikatedra św. Jana Chrzciciela, ul. Kanonia 6

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 18.30 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Uroczystość przy kamieniu upamiętniającym wybuch tzw. czołgu-pułapki
    ul. Kilińskiego 3
    • Odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
    • Przemówienia okolicznościowe
    • Modlitwa
    • Złożenie wieńców przez delegacje i mieszkańców

  • 13 SIERPNIA · NIEDZIELA · godz. 20.00 · ŚRÓDMIEŚCIE
    Widowisko muzyczne „Będziemy duchów chwilą” prezentujące wiersze i pieśni poetów Powstania Warszawskiego z muzyką Zygmunta Koniecznego. Aranżacje utworów będą wykonywane w wersji na głosy solistów, chór, harfę i fortepian.
    pl. Zamkowy

  • 2 WRZEŚNIA · SOBOTA · godz. 18.30 · PRAGA POŁUDNIE
    Zakazane piosenki na placu Szembeka – koncert pieśni powstańczych i wojennych
    pl. szembeka

  • 15 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 11.00 · PRAGA PÓŁNOC
    Uroczystość na skwerze płk. Antoniego Władysława Żurowskiego
    skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 9.00 · MOKOTÓW
    Msza św. w intencji ofiar hitlerowskiego mordu na mieszkańcach i Powstańcach w kościele św. Michała Archanioła
    ul. Puławska 97

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 10.30 · MOKOTÓW
    Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą mieszkańcom Mokotowa pomagającym żołnierzom Powstania Warszawskiego
    Park Morskie Oko, ul. Puławska

  • 27 WRZEŚNIA · ŚRODA · godz. 11.00 · MOKOTÓW
    Uroczystości uczczenia pamięci pomordowanych Powstańców i mieszkańców Mokotowa, złożenie kwiatów pod obeliskiem pamięci żołnierzy AK Powstańców Mokotowa
    ul. Dworkowa oraz pod tablicami pamięci ul. Zajączkowska i ul. Smetany

  • 29 WRZEŚNIA · PIĄTEK · godz. 20.00 · MOKOTÓW
    Koncert kwartetu Ygora Przebindowskiego
    DK KADR, ul. Gotarda 16
    Podczas koncertu zostanie zaprezentowany materiał z płyty, która zawiera 11 utworów w stylistyce filmowej, opartych na ciepłych brzmieniach żywych instrumentów. W projekcie biorą udział znakomici artyści – 17 muzyków, czołówka polskiego jazzu, klasyki, popu, m.in. Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz (Atom String Quartet), Robert Cichy, Marcin Januszkiewicz.
    Płyta wydana pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego

  • 2 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 17.00 · MOKOTÓW
    Powstańcze Siekierki – Impresje – opowieści o Powstaniu w różnych formach scenicznych, m.in. prezentacji filmu Freta 44 oraz książki Korzenie Siekierek
    dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28

  • 2 PAŹDZIERNIKA · PONIEDZIAŁEK · godz. 18.00 · MOKOTÓW
    Uroczystość na Kopcu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem znaku Polski Walczącej – Kotwicy, zgaszenie Ogniska Pamięci
    ul. bartycka


Powrót do wyszukiwarki